19 February 2018, 18:21:41

Адаптація до дитячого садочку

Зазвичай у осінню пору малюки та їх батьки збираються вперше в дитячий садочок. Зміна обстановки завжди незвична для дитини, і у неї може виникнути стрес. Діти частіш за все лякаються невідомості, того, що на них чекає. Але якщо їм все розкажуть, і станеться все саме так, то вони будуть відчувати себе спокійніше. Готувати малюка потрібно починати за 3-4 місяці до першого приходу, при цьому обов'язково враховувати його характер і схильності.

Поради для батьків

- Щодня потрібно знаходити час для спілкування з дитиною про те, що називається дитячим садочком, про його потреби, і чому мама туди поведе (там багато цікавого, інші хлопці грають в цікаві ігри, а мама дуже зайнята працею і сімейними справами). Дитина повинна очікувати походу до садочку як радісної події, а не як покарання. Також можна додати, що садок цей дуже хороший, і не всіх діток туди беруть, але йому пощастило, його взяли, і мама ним пишається.

- Можна сказати малюкові, що це великий будинок з красивим майданчиком, куди мами ведуть своїх дітей.

- Повести дитину на екскурсію до вибраної установи. Показати йому, як там красиво все облаштовано. Описати, як скоро малюк буде тут грати з усією групою і вихователькою.

Часто повідомляти іншим у присутності дитини, який він уже самостійний, і що скоро буде ходити в дитсадок.

- До першого відвідування важливо, що б він уже добре знав, чим саме не займаються його однолітки, і що входить в обов’язки вихователя. Це полегшить йому сприйняти нововведення в своєму житті. Детально програвати з малюком весь розпорядок дня пункт за пунктом, і стежити за тим, які питання його цікавлять. Треба питати, чи добре він запам'ятав, куди він буде складати свій одяг, взуття, або що після обіду є сонний час.

- Сказати малюкові, що він придбає нових друзів, буде з ними обідати, гуляти, грати, поки мама працює. І завчити з ним кілька фраз для звернення до них. Знайти вірші або цікаві розповіді з картинками на цю тему.

- Розповісти про завдання вихователя. Іноді діти розуміють все так, ніби їх збираються залишити біля якоїсь чужої тітки. Потрібно навчити дитину, як звернутися до вихователя. Як повідомити про свої потреби та бажання. Обговорити можливі проблеми, наприклад, якщо захочеться пити - то підійти до вихователя, який дасть води.

- Попередити крихітку, що можуть виникнути складності через те, що діточок багато в групі, а вихователька одна. Вчити його терплячості, але і заспокоювати і запевняти, що мама або тато заберуть його додому неодмінно.

- Зіграти в гру «Дитячий сад». Розіграти моменти, які бувають в групі. І показати варіанти правильної реакції на них. Так закладаються основи спілкування в новому колективі. Адже спочатку колектив дітей, потім школярів, і потім дорослих людей.

- Важливим способом спілкування в дошкільному закладі є іграшки. Щоб перенести трохи своєї домашньої атмосфери, можна дозволити приносити їх з собою. Потрібно навчити малюка ділитися ними з новими друзями.

- Обговорити з дитиною момент, як буде проходити розставання і зустріч з мамою. Які дії треба виконати при цьому. А потім дотримуватися такої лінії поведінки. Наприклад, створити свої власні знаки, щоб він зміг легко зайти в садок: поцілувати в щічку або помахати рукою.

- Перевіряти, що дитина цілком готова ходити в групу, опанував потрібними вміннями обслуговуваи себе, розмовляти, зуміє заявити про те, що йому потрібно.

- Намагатися розмовляти частіше з вихователем і іншими батьками. Питати про друзів малюка і підтримувати його. Заохочувати успіхи. Це запорука взаємин дітей і батьків.

- Конфлікти з вихователем потрібно обговорювати спокійно, і щоб дитина при цьому не була присутня. Не слід лаяти дитячий сад і висловлювати своє невдоволення при дитині.

- Добре буде, якщо відразу познайомити його з хлопцями з майбутньої групи, а мамі завести знайомство з їх батьками. Також під час розмов з дитиною про дітей потрібно називати іх виключно іхніми именами. - З часу приходу в дошкільну групу малюк на якийсь час позбавляється зв'язку з матір'ю. Але маленьким діткам дуже важливо, щоб їх обіймали, брали на руки. Тому прийшовши додому, потрібно посилити увагу до дитини.

Як правило, звикання до дитячого садочку і повна адаптація триває приблизно півроку.

В данному матеріалі використани данні найкращого дитячого садочка Києва

Комментарии 0