logo_phpBB_euСписок форумов Беременность, роды, дети Беременность, роды, дети
Форум "Я беременна"

Темы с подпиской · FAQ · Конституция · Поиск · Пользователи · Группы · Награды  · Регистрация 
 Линеечки · Дневнички · Сказки · Профиль · Войти и проверить личные сообщения · Вход 
Наши [беременные] и [родившие].  [Рассказы о родах]

Колыбелька-люлечка своими руками

Акция "Новогодний Почтовик 2015"

ФОРУМЧАНКА ГОДА - 2014

Реакции и осложнения после прививок
Стр. 7 из 9    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Беременность, роды, дети -> Вакцинация детей

Автор Сообщение
Tsemka
Звонкий ручеек

По гороскопу: Козерог
Темы: 0

Благодарности: 239/23

Награды: 26 (Подробнее...)
Трудолюбивым модераторам (Количество: 1) Цветок форума (Количество: 1)
Детский фотоконкурс (Количество: 8) поДАРок (Количество: 4)

СообщениеДобавлено: 14.06.2008 11:47    Заголовок сообщения: Реакции и осложнения после прививок Ответить с цитатой

Различают общие и местные послепрививочные реакции.
Общие реакции выражаются умеренным повышением температуры тела, легким недомоганием. При введении вакцины подкожно появляется болезненность, реже припухлость в месте иньекции (местная реакция). Как общая, так и местная реакции после прививок переносятся легко и продолжаются не более 3-х дней.

Тяжелая общая интоксикация, припухлость, нагноение в месте введения вакцины расцениваются как поствакцинальное осложнение.

Необходимо учитывать сроки и характер возможных осложнений после прививок:

~ общие тяжелые реакции с повышением температуры, иногда судорожные подергивания мышц возникают не позже 48 ч после прививок АКДС, АДС и АДС-м и не раньше 4-5 дней на вакцины против кори и эпидемического паротита (свинки);

~ появление признаков менингита возможно на 3-4 неделе после введения вакцины против эпидемического паротита;

~ аллергические реакции на коже могут появляться не позже 24 ч после введения любой вакцины;

~ катар дыхательных путей после введения вакцины против кори возможен на второй неделе после прививки.

Источник: http://immunologia.ru/vaccin.html#p153
Поблагодарили(1): vliyblennaya
 Посмотреть профиль Tsemka сейчас оффлайн Отправить личное сообщение
Эдвэт
покорный слуга

СообщениеДобавлено: 14.06.2008 11:47    Заголовок сообщения: полезное

Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Наточка
VIP форумчанка

По гороскопу: Рак
Темы: 60

Дети: Ниkитос (15.08.2007)
Благодарности: 68/108

Награды: 4 (Подробнее...)
От сердца и почек дарю вам цветочек (Количество: 2) Новогодний почтовик (Количество: 2)

СообщениеДобавлено: 03.07.2010 15:16    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Owl
это если сразу после укола! а у Stu уже прошло больше двух недель

К психологу уже поздно, к психиатру страшно...причем за него то и страшно...
 Посмотреть профиль Наточка сейчас оффлайн Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Owl
наша девочка

Темы: 69

Благодарности: 290/85

Награды: 3 (Подробнее...)
Новогодний почтовик (Количество: 1) Цветок форума (Количество: 1)
Рассказ о родах (Количество: 1)

СообщениеДобавлено: 03.07.2010 15:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Наточка писал(а):
это если сразу после укола! а у Stu уже прошло больше двух недель

Значит в таком случае к врачу надо, а не самодеятельностью заниматься, ИМХО.

скидка 10$ при заказе от 40$ с Iherb кодом ROK931
 Посмотреть профиль Owl сейчас оффлайн Отправить личное сообщение
Зорька
Частичка форума

По гороскопу: Скорпион

Благодарности: 0/0

Награды: Нет

СообщениеДобавлено: 04.10.2010 20:40    Заголовок сообщения: эффективность прививок Ответить с цитатой

Случайно забрела на ваш форум. Моей девочке 5 месяцев, и, естественно, в поликлинике давят, чтобы сделала прививки. Пока что у нас кроме БЦЖ (о которой безумно жалею) ничего нет. Откладывала чтобы изучить тему прививок вообще и ПВО в частности. Так вот, для тех, кому интересно почему ребенок может кричать после прививки (обычно АКДС) от 1 часа до суток - у ребенка БЕЗУМНО болит голова. Но врачами это считается норма, потому что они признают такое побочное явление как ПРОНЗИТЕЛЬНЫЙ КРИК, а не его причину - ГОЛОВНАЯ БОЛЬ. Такая боль являетс результатом аллергической реакции организма на прививку\компоненты. У меня была аллергия на антибиотики вплоть до анафилактического шока, так вот начиналась аллергия именно с такой головной боли, казалось что череп треснет как спелый арбуз, но раньше хотелось самой разбить голову об стену, чтобы эта боль прекратилась. Голова болела всего 10 минут, потом уже пошли другие симптомы, но они не шли ни в какое сравнение с гловной болью. Это было только 10 минут, но я их запомнила навсегда, а педиатрами пронзительный крик считается нормой!!! Я своему ребенку такого в жизни не пожелаю испытать, даже родовая боль не идет ни в какое сравнение с аллергической головной!!! Одна знакомая мамочка жаловалась что ребенок после прививки кричал сутки (!), она вызвала скорую, а те сказали - ничего страшного, это НОРМАЛЬНАЯ реакция на вакцину, ждите, скоро пройдет. Естественно, что после испытания такой боли в мозгу у ребенка все что хочешь может произойти и микроинсульты и кровоизлияния, результатом которых и могут быть отказы различных участков головного мозга, которые отвечают за разные функции и наступает глухота, эпилепсия, паралич, судороги, аутизм и проч. Я не отговриваю от прививок, каждая мать должна решать сама, но по крайней мере вы ДОЛЖНЫ, просто ОБЯЗАНЫ проконсультироваться у иммунолога и как минимум держать антигистамины под рукой, а как максимум пройти курс антигистаминов ДО прививки и несколько дней ПОСЛЕ!!!! но это все должен рассказать квалифицированный иммунолог и пронаблюдать вас до и после прививки, а не участковый педиатр, ИМХО.

добавлено спустя 13 минут:

да, кстати, я например была привита от краснухи, но я ею переболе в очень тяжелой форме, а брат мужа был так же привит КПК, но переболел и корью и краснухой, с паротитом видно просто не встретился, потому и не заболел smile У старшего брата мужа после первой АКДС сильнейшая аллергия на все, я называю это аллергией на жизнь, у его дочери повторилась та же история. Видимо иммунитет все же очень тонкая материя, чтобы мы могли в него безнаказанно вмешиваться своими кривыми руками. Мне вообще кажется, что иммунитет - это не способность организма выработать антитела на болезнь, которой он заболел, а способность организма НЕ ПОДЦЕПИТЬ болезнь.
Потому сижу вот и размышляю делать или не делать, чешу голову как Гамлет. Если б прививки не помогали, но хотя бы не было таких побочек сделала бы незадумываясь, но вколоть ребенку что-то, от чего он будет мучаться, а я даже не смогу помочь, потому что ребенок не скажет что и где у него болит ( по банальной причине - потому, что еще не умеет говорить) рука не поднимается. Терзать бессловесного малыша, который пожаловаться даже не может? нет уж, увольте! Извините, если мои сообщения показались слишком эмоциональными, просто наболело
 Посмотреть профиль Зорька сейчас оффлайн Отправить личное сообщение
vliyblennaya
Опытная форумчанка

По гороскопу: Рыбы
Темы: 3
Дети: Дима
Благодарности: 18/97

СообщениеДобавлено: 05.10.2010 14:22    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Зорька
Зорька писал(а):
у ребенка БЕЗУМНО болит голова

Твоё сообщение призывает задуматься...
Мы только 1 АКДС делали, но я ночь после этой прививки никогда не забуду... Ребёнок дремал только у меня на руках, стоило положить его на кровать - и начиналась истерика, которую невозможно было остановить...
Уже больше полугода прошло, а забыть это не могу...
Частичка форума

СообщениеДобавлено: 05.10.2010 15:03    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

а еще будете делать? я уже на улице людей останавливаю и спрашиваю делали они прививки или нет....хотя нет, уже не останавливаю, уже решение приняла smile
mamzelka
Заинтересовавшаяся

По гороскопу: Лев
Темы: 2

Благодарности: 2/1

Награды: 1 (Подробнее...)

СообщениеДобавлено: 05.10.2010 15:14    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

У нас соседскому малышу сделали АКДС. Ребенок бедненький кричал всю ночь, под утро уже просто хватал ртом вохдух. Успокоился только через сутки. После этого не смогу я ФИЗИЧЕСКИ переступить порог кабинета, в котором моему масику сделают плохо.

Я тоже переболела тяжелейшей корью с осложнениями на сердце, будучи привитой КПК.
Зорька
Частичка форума

СообщениеДобавлено: 05.10.2010 16:49    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

mamzelka, так предупредите соседей, что малышу следующие 2 АКДС вообще могут быть противопоказаны. Пусть сначала врачей посетят, иммунолога, невролога. Вот тут вчера читала статью одной мамы, у нее тоже ребеночек покричал ну и вроде успокоился....а она не задумалась...в общем добила она его еще 2ми АКДСками, ребенок оглох, да еще переболел полиомиелитом в латентной форме....короче горе, она потом кучу литературы подняла ну и написала статью, вот ссылка, если можно конечно здесь давать ссылки: http://www.privivkam.net/info.php?s=3&id_1=002&id_2=009&id_3=000197
я плакала, когда читала sad
vliyblennaya
Опытная форумчанка

СообщениеДобавлено: 06.10.2010 14:03    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Зорька писал(а):
а еще будете делать?

Думаю, что будем, но не сейчас, да и на Пентаксим больше не согласимся, обсудили с мужем этот вопрос и решили вакцину покупать. Пусть дорого, зато хоть немного обезопасить ребёнка можно.
Просто от дифтерии и столбняка в нашем мире никто не застрахован, особенно в условиях того беспредела, который творится во многих садиках/школах, да и на улице стаи бродячих животных и горы битого стекла...
VIP форумчанка

Темы: 22

Благодарности: 37/220

Детский фотоконкурс (Количество: 2) Рассказ о родах (Количество: 1)

СообщениеДобавлено: 06.10.2010 14:10    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

vliyblennaya писал(а):
да и на Пентаксим больше не согласимся

По новому календарю прививок прививаться можно будет только Пентаксимом.

Якщо ти не любиш Батьківщину, ти не маєш серця!
 Посмотреть профиль INFINITY сейчас оффлайн Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
vliyblennaya
Опытная форумчанка

СообщениеДобавлено: 06.10.2010 14:13    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

INFINITY писал(а):
vliyblennaya писал(а):
да и на Пентаксим больше не согласимся

По новому календарю прививок прививаться можно будет только Пентаксимом.

Типа добровольно-принудительно?
Мы на такое не пойдём smile Пусть попробуют заставить - муж разберётся. Всё, что касается здоровья ребёнка, для него на первом месте love
В конце концов, можно и договориться wink
VIP форумчанка

Темы: 22

Благодарности: 37/220

Рассказ о родах (Количество: 1) Детский фотоконкурс (Количество: 2)

СообщениеДобавлено: 06.10.2010 14:31    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

vliyblennaya писал(а):
В конце концов, можно и договориться

Да нет же. Инфанрикс просто не будут завозить. Это уже на уровне правительства.
Почитайте тут http://pregnancy.org.ua/forum/viewtopic.php?p=979524#979524

Якщо ти не любиш Батьківщину, ти не маєш серця!
 Посмотреть профиль INFINITY сейчас оффлайн Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
vliyblennaya
Опытная форумчанка

СообщениеДобавлено: 06.10.2010 15:59    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

INFINITY
Прочитала. Шокирована не то слово... shock
Но думаю, что до полного вытеснения других вакцин не дойдёт, а за деньги их всё равно можно будет достать smile
Частичка форума

СообщениеДобавлено: 06.10.2010 18:04    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Да ничего страшного. Я вообще считаю, что монокомпонентная вакцина лучше многокомпонентной, так в организм вводится один возбудитель, а так 5-6. Это как вообще? Представьте себе что вы одновременно заболели 5-6 болезнями, ну или проще будет преставить что вам за час нужно сделать 5-6 дел (сварить суп, убрать в квартире, постирать, погладить и сделать с ребенком уроки) - даже если вы все спланируете у вас все равно что-то случится : убежит суп, или перевернете ведро с водой и тд. А теперь представьте что в совершенно незрелую имунную систему ребенка ОДНОВРЕМЕННО ввели 5-6 болезней и она должна их сразу купировать, она не может купировать эти болезни по расписанию, ибо это враг, это возбудитель, его надо обезвредить. Вот имунная система и мечется как белка в колесе, не зная за что вперед хвататься. Неудивительно, что она зачастую сходит с ума и выдает в ответ на прививку аутоимунную реакцию ( как минимум дерматит, а как максимум сахарный диабет, синдром Гиенна Барре, ревматоидный артрит или еще какую прелесть сошедшего с ума иммунитета)...думайте...
А насчет того что прививки надо будет делать каждые 2 мес, так никто не мешает вам прививать ребенка по индивидуальному графику. Думаю, частные клиники не прекратят возить различные вакцины. А насчет того, что у Пентаксима побочки есть а у других вакцин не зарегестрированно, это вообще ничего не значит, кроме того что НЕЗАРЕГЕСТРИРОВАННО.
Привкус мечты
Жительница форума

По гороскопу: Близнецы
Темы: 71
Дети: 06.04.2010 /10.10.11/ 04.04.2007
Благодарности: 29/26

СообщениеДобавлено: 04.11.2010 17:15    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

скажу честно у меня 3 племянников и много детей у близкиз знакомых и самое печальное.....те у кого дети не привыты почти не болеют(легкий насморк с кашлем 1-максимум 2 раза в год), а вот те у кого прививки сопли и орз только успевають лечить. Сейчас говорят есть прививкиесть против пневминии...так вот после этой прививки у знакомой малой 3 раз пневмоние переболел (врачи сказали : иммунитет плохой до ужаса). И таких историй я думаю тысячу....у крестника все прививки ... за год может только 2 раза я его в здравии вижу!
Привкус мечты
Жительница форума

По гороскопу: Близнецы
Темы: 71
Дети: 06.04.2010 /10.10.11/ 04.04.2007
Благодарности: 29/26

СообщениеДобавлено: 28.12.2010 11:42    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Інструкція про застосування
комбінованої вакцини для профілактики дифтерії, правця, кашлюка (ацелюлярний компонент) та поліомієліту виробництва GlaxoSmithKline Biologicals s.a., Бельгія

ІНФАНРИКС™ ІПВ

(INFANRIX™ IPV)

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА: ІНФАНРИКС™ ІПВ — комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюка/ацелюлярний компонент/ (DTPa) та поліомієліту (IPV). Вакцина ІНФАНРИКС™ ІПВ — каламутна біла суспензія у попередньо наповненому скляному шприці. При зберіганні може спостерігатися білий осад та прозорий безбарвний супернатант.
Попередньо наповнені шприци виготовлені з нейтрального скла типу і, яке відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.
ІНФАНРИКС™ ІПВ відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я до виробництва біологічних речовин, вакцин для профілактики дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту.

СКЛАД: ІНФАНРИКС™ ІПВ містить дифтерійний анатоксин, правцевий анатоксин, три очищені кашлюкові антигени [кашлюковий анатоксин (РТ), нитчастий гемаглю-тин (FHA) і пертактин (PRN; білок зовнішньої мембрани вагою 69 кілодальтон)], адсорбовані на солях алюмінію. Вакцина містить також три типи інактивованих вірусів поліомієліту (тип 1: штамМапопеу;тип2:штамМЕР-1; типЗ: Saukett).
Дифтерійний і правцевий анатоксини, отримані з культур Corynebacterium diphtheriae і Clostridium tetani, інакти-вуютьта очищують. Компоненти безклітинної кашлюкової вакцини (РТ, FHA і пертактин) готують шляхом вирощування культури Bordetella pertussis фази І, з якої РТ, FHA і пертактин естрагують і очищують. FHA і пертактин обробляють формальдегідом, РТ обробляють глутаральдегідом і формальдегідом та інактивують.
Три віруси поліомієліту культивують на перещеплю-вальній клітинній лінії VERO, очищують та інактивують за допомогою формальдегіду.
Доза вакцини (0,5 мл) містить не менше ніж ЛФ (фло-кулюючих одиниць) [мінімум 30 МО (міжнародних одиниць)] адсорбованого дифтерійного анатоксину, не менше ніж 10 ЛФ (-мінімум 40 МО) адсорбованого правцевого анатоксину, 25 мкг РТ, 25 мкг FHA, 8 мкг пертактину, 40 Д-антигенних одиниць типу 1 (Mahoney), 8 Д-антигенних одиниць типу 2 (MEF-1) і 32 Д-антигенні одиниці типу З (Saukett) вірусу поліомієліту.
Допоміжні речовини: натрію хлорид, калію хлорид, ди-натрію фосфат (вторинний кислий фосфорнокислий натрій), монокалію фосфат (первинний кислий фосфорнокислий калій), 2-феноксіетанол, солі алюмінію, полісор-бат 80, гліцин, формальдегід, середовище 199 (як стабілізатор), неоміцину сульфат, поліміксину В сульфат, вода для ін'єкцій.

ЛІКАРСЬКА ФОРМА: суспензія для ін'єкцій. КОД за АТС: J07C02+JO7AG01 •

ІМУНОБЮЛОГІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ:
• імунна відповідь на DT компоненти:
Через один місяць після курсу первинної вакцинації більше ніж 99% немовлят, вакцинованих ІНФАНРИКС™ ІПВ, мали титри антитіл > 0,1 МО/мл, як для антигенів правця, так і для антигенів дифтерії.
Після введення бустерної дози ІНФАНРИКС™ ІПВ більше 99,5% дітей мали титри антитіл > 0,1 МО/мл для обох антигенів.
• Імунна відповідь на Ра компонент:
Через один місяць після 3-дозового курсу первинної вакцинації ІНФАНРИКС™ ІПВ 100% немовлят були серопозитивними по трьох кашлюкових компонентах (РТ, FHA, пертактин), і загальні рівні відповіді на кожен із трьох окремих кашлюкових антигенів були >94%. Бустерну
відповідь проти кашлюкових антигенів спостерігали у переважної більшості вакцинованих; нижчі рівні спостерігали у дослідженнях, де рівні антитіл були високими до вакцинації. Усі особи були серопозитивними через один місяць після введення цієї дози.
• Захисна ефективність Ра компонента:
Оскільки імунна відповідь на кашлюкові антигени після введення вакцини ІНФАНРИКС™ ІПВ є еквівалентною такій відповіді при введенні вакцини ІНФАНРИКС™, можна припустити, що захисна ефективність цих двох вакцин також буде еквівалентною.
Епідеміологічний захист DTPa компоненту проти типового захворювання на кашлюк, як його визначає ВООЗ (>21 день пароксизмального кашлю) була продемонстрована а: проспективному «сліпому» дослідженні сімейних контактів, проведеному в Німеччині (3, 4, 5 місячний графік). Базуючись на даних, зібраних із вторинних контактів у сім'ях, в яких спостергався індексний випадок типового кашлюку, захисна ефективність вакцини складала 88,7%;
спонсорованому Національним інститутом здоров'я дослідженні ефективності, проведеному в Італії (2, 4, 6 місячний графік), де було знайдено, що ефективність вакцини становить 84%. При подальшому спостереженні за цією ж когортою була підтверджена ефективність вакцини до 4-річиого віку включно.
• Імунна відповідь на IPV компонент:
- через один місяць після первинної вакцинації загальна серопозитивність для кожного з трьох серотипів вірусів поліомієліту (типи 1, 2, 3) становила >99,5%
- після введення бустерної дози ІНФАНРИКС™ ІПВ 100% дітей були серопозитивними для трьох серотипів вірусів поліомієліту.
- бустерна вакцинація викликає помітне збільшення рівнів антитіл у порівнянні з величинами, які спостерігаються до введення бустерної дози.

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ: профілактика дифтерії, правця, кашлюку і поліомієліту у дітей віком від
2 місяців. Вакцина ІНФАНРИКС™ ІПВ показана також у вигляді бустерної (ревакцинуючої) дози для дітей, які раніше були імунізовані антигенами дифтерії, правця, кашлюку і поліомієліту.
Щеплення дітей на території України здійснюється згідно з вимогами діючих наказів МОЗ України.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТАДОЗИ: режим первинної вакцинації складається з трьох доз на першому році життя і може починатися з віку від 2 місяців. Між посліду-ючими дозами слід дотримуватися інтервалу принаймні 1 місяць. Як правило, вакцину призначають в 3,4 та 5 місяців
3 ревакцинацією в 18 місяців.
Після завершення режиму первинної вакцинації слід витримати інтервал принаймні 6 місяців для введення бустерної дози. Клінічні дані стосовно використання цієї вакцини у вигляді бустерної дози були отримані для дітей віком до 13 років.
Вакцина ІНФАНРИКС™ ІПВ призначена для глибокого внутрішньом'язового введення. Для немовлят переважним місцем ін'єкції є передньо-бокова ділянка стегна; у дітей дільш старшого віку вакцину слід вводити у дель-товидний м'яз.
Кожну послідуючу дозу бажано вводити в альтернативні ділянки.
Вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ слід призначати з обережністю особам з тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові, оскільки при вшутрішньом'язовому введенні у таких осіб можуть мати місце кровотечі. Місце для ін'єкції слід міцно притиснути (не розтираючи) принаймні на 2 хвилини.

ПОБІЧНА ДІЯ: реакції, пов'язані з вакцинацією, були оцінені в 11 клінічних випробуваннях. Дані з побічних реакцій активно реєстрували, використовуючи щоденні реєстраційні картки і опитуючи батьків при відвідуваннях клініки. Реакціями, про які часто повідомляли, були місцеві (біль/ чутливість, почервоніння і набряк) і системні симптоми (лихоманка, незвичайний плач або крик, неспокій, дратівливість, сон, більш або менш тривалий ніж звичайний, нездужання, втрата апетиту, нудота, блювота, діарея, головний біль). Частота цих симптомів варіювала між дослідженнями. Як спостерігали для інших ліцензованих DTPa (без-клітинних) вакцин, підвищення місцевої реактогенності і температура > 39,5єС мали місце після бустерно вакцинації.
При клінічних випробуваннях також повідомляли про нижчеперераховані реакції пов'язані у часі з вакцинацією. Слід зазначити, що для цих реакцій не обов'язково був встановлений причинний зв'язок з вакцинацією.
Первинна вакцинація (загальна кількість доз — 1802): зубний біль; риніт, фарингіт; затвердіння в місці ін'єкції; можливі також: інфекції верхніх дихальних шляхів, запалення середнього вуха.
Бустерна вакцинація після курсу первинної вакцинації з DTPa-IPV (загальна кількість доз— 216): кон'юнктивіт; сонливість, безсоння; зубний біль; риніт, бронхіт, фарингіт; затвердіння в місці ін'єкції; можливі також: інфекції верхніх дихальних шляхів, запалення середнього вуха.
Бустерна вакцинація після застосування DTPw та IPV вакцини (загальна кількість доз — 297): свербіж; кашель, риніт, фарингіт; астенія; можливо також: запалення середнього вуха. Після імунізації з вакцинами, що містять DTPa, дуже рідко повідомлялося про алергічні реакції, включаючи анафілактоїдні реакції.
Для немовлят, які отримували кашлюкові вакцини, повідомлялося про надзвичайно рідкісні випадки колапсу або шокоподібного стану (гіпотонічного-гіперактивного епізоду) і судом у межах 2-3 днів після вакцинації. Усі такі особи повністю одужали без ускладнень.

ПРОТИПОКАЗАННЯ: вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ не слід призначати особам з відомою гіперчутливістю до будь-якого компоненту вакцини або особам, що показали ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцин для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, або інактивова-них вакцин для профілактики поліомієліту.
ІНФАНРИКС"" ІПВ протипоказана, якщо дитина страждала на енцефалопатію невідомої етіології, що мала місце в межах7 днів після попереднього щеплення вакциною, що містила кашлюковий компонент.
Ні за яких обставин вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ не можна вводити внутрішньовенно.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ: як і для інших вакцин, введення ІНФАНРИКС™ ІПВ повинно бути відкладене в осіб, що страждають на гострі важкі фебрильні захворювання. Однак наявність незначних івнцекцій не є протипоказанням.
У належній клінічній практиці вакцинації повинен передувати розгляд медичної історії (особливо того, що стосується попередньої вакцинації і можливих випадків побічної дії) і клінічні дослідження.
Якщо будь-яка з наступних подій трапляється у часовому зв'язку з отриманням вакцини, що містить DTP-компо-ненти, рішення давати послідуючі дози вакцини, що містить кашлюковий компонент, повинно бути ретельно обмірковане. Можуть бути обставини, такі як висока захворюваність на кашлюк, коли потенційна користь переважає можливий ризик, зокрема, оскільки ці події не пов'язані з тривалими ускладненнями. Відповідно до наявних клінічних даних, співвідношення ризику і потенційної користі для суцільнок-літинних кашлюкових вакцин є кращим, ніжу співвідношеннях ризику і потенційної користі. Наступні реакції раніше розглядалися як протипоказання для введення DTPw вакцин (суцільноклітинних) і зараз можуть розглядатися як реакції, при яких вакцину слід призначати з обережністю:
• температура >40,0'С (ректальна) у межах 48 годин після вакцинації, не пов'язана з іншими причинами, які можна ідентифікувати;
• плач або крик, що не припиняється і який неможливо заспокоїти, триває > 3 годин, спостерігається в межах 48
годин після вакцинації;
• судоми з лихоманкою або без неї, що мають місце в межах 3 днів після вакцинації. Наявність в анамнезі феб-рильних судом, у сімейному анамнезі судомих нападів, синдрому раптової смерті немовлят і наявність у сімейному аналізі побічних реакцій після введення DTP і/або IPV вакцин не складає протипоказання.
Інфекція, викликана вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), не розглядається як протипоказання.
Як і для всіх ін'єкційних вакцин, відповідна медична допомога та нагляд завжди повинні бути легкодоступними у випадку виникнення рідкісних анафілактичних реакцій після введення вакцини.
ІНФАНРИКС™ ІПВ містить слідові кількості неоміцину і поліміксину. Вакцину слід застосовувати з обережністю у пацієнтів з відомою гіперчутливістю до одного з цих антибіотиків.
Як і для всіх вакцин для порфілактики дифтерії, правця і кашлюку, вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ слід вводити глибоко внутрішньом'язово.
Вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ слід призначати з обережністю особам з тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові, оскільки при вшутрішньом'язовому введенні у таких осіб можуть мати місце кровотечі.
Вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ не можна змішувати з іншими вакцинами в одному й тому ж шприці.
Взаємодія з іншими лікарськими препаратами та інші форми взаємодії: вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ можна вводити одночасно з вакциною для профілактики гепатиту В і/або вакциною для профілактики захворювань, викликаних Haemophilus influenzae (Hib); ін'єкції мають проводитися у різні ін'єкційні ділянки. Планове одночасне введення Hib вакцини і вакцини для профілактики гепатиту В може бути здійснене у дітей, які знаходяться у віці, рекомендованому для одержання цих вакцин.
Хоча дані щодо супутнього введення ІНФАН РИКС™ ІПВ і комбінованої вакцини для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи, і вакцини для профілактики вітряної віспи відсутні, є загальноприйнятим, що вони можуть бути введені одночасно при використанні окремих ін'єкційних ділянок.
Як і для інших вакцин, можна очікувати, що у пацієнтів, які отримують імуносупресивну терапію, або пацієнтів з іму-нодефіцитом може не досягатися адекватна імунна відповідь.
Вагітність та лактація: адекватні дані з використання вакцини у період вагітності або при лактації у людей та адекватні репродуктивні дослідження на тваринах відсутні.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ: вакцину ІНФАНРИКС™ ІПВ необхідно зберігати при температурі від +2°С до +8'С в темному та недоступному для дітей місці. Не можна заморожувати. Не використовувати, якщо ІНФАНРИКС™ ІПВ була заморожена.

ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ: 36 місяців. Дата закінчення терміну придатності вакцини зазначена на етикетці та упаковці.

ПАКУВАННЯ: в одноразових шприцях (0,5 мл) по 1 та 10 в упаковці.

ВИРОБНИК: «GlaxoSmithKline Biological s.a.», Rue de I'lnstitut89, B-1330 Rixensart, Belgium.
Інструкція стосовно використання вакцини: ІНФАНРИКС™ ІПВ перед введенням необхідно перевірити візуально на наявність будь-яких сторонніх частинок і/або відхилення фізичних аспектів. У випадку, якщо будь-що з перерахованого спостерігається, вакцину не використовувати.
Оскільки при зберіганні вакцини може утворюватися білий осад, суспензію ІНФАНРИКС™ ІПВ перед використанням слід добре струсити.
Представництво в Україні: ГлаксоСмітКляйн Експорт Лімітед, 01033, м.Київ, вул.Жилянська, 43; тел. 494-15-70, факс494-15-71.
У випадку побічної дії (ускладнення) після застосування МІБП необхідно направити термінове повідомлення до МОЗ України, Департамент Державного санітарно-епідеміологічного нагляду (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. 253-52-03), ДП 'Центр імунобіо-логічних препаратів» (03038, м. Київ, вул. Амосова, 5, тел.: 275-24-66) та до представництва компанії в Україні.

добавлено спустя 1 минуту:

Затверджено
Заст. Головного державного санітарного лікаря України
Л.М.Мухарською
29 травня 2006 р.

ІНСТРУКЦІЯ
про застосування препарату вакцина для профілактики дифтерії, кашлюка (ацелюлярна), правця, поліомієліту, адсорбована, інактивована, рідка та вакцина для профілактики інфекцій, спричинених Haemophilus influenzae типу b, кон'югована, суха
ПEHTAKCИM\PENTAXIM

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА:
Міжнародна непатєнтована назва: вакцина для профілактики дифтерії, кашлюка (ацелюлярна) правця та поліомієліту адсорбована, інактивована, рідка та вакцина для профілактики Інфекцій, спричинених Haemophilus influenzae типу b, кон'югована, суха. (Bacterial and viral vaccines, combined diphtheria-hemophilus influenzae b-acellular pertussis-poliomyelits-tetanus)
Основні властивостілакарської форми: ліофілізат полісахариду Haemophilus influenzae типу b та стерильна, каламутна з білуватим відтінком суспензія дифтерійного та правцевого анатоксинів, ацелюлярного компоненту кашлюка, інактивованого вірусу поліомієліту, адсорбована на солях алюмінію.

СКЛАД:
Діючі речовини:
Одна імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) містить:
1. Дифтерійний анатоксин не менше ЗО МО
2. Правцевий анатоксин не менше 40 МО
3. Антигени Bordetella pertussis:
- анатоксин 25 мкг
- філаментний гемаглютинін (ФГА) 25 мкг
1 .Інактивований вірус поліомієліту типу 1 40б-одиниць* 2.Інактивований вірус поліомієліту типу 2 8 D-одиниць*
3. Інактивований вірус поліомієліту типу 3 32 D-одиниці*
4. Полісахарид Haemophilus influenzae тип b, 10 мкг кон'югований з правцевим анатоксином
* або еквівалентна кількість антигену, визначена з використанням відповідного імунохімічного методу.

Допоміжні речовини: сахароза, трометамол, алюмінію гідроксид, HANKS, яка не містить фенолу червоного, формальдегід, феноксіетанол, вода для ін'єкцій.

ФОРМА ВИПУСКУ: ліофілізат Haemophilus influenzae тип by флаконі та суспензія для ін'єкцій для профілактики дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту в одноразових шприцах.

КОД ЗА АТС: J07CA06

ІМУНОБІОЛОГІЧНІІ БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ Вакцина забезпечує виробку імунітету проти дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та інвазивної інфекції, спричиненої Haemophilus influenzae тип Ь (менінгіту, септицемії, целю-літу, артриту, епіглотитута ін).

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ Профілактика дифтерії, правця, кашлюка (ацелюлярний компонент), поліомієліту та інвазивної інфекції, спричиненої Haemophilus influenzae тип 8 у дітей починаючи з 2-х місячного віку.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ Глибоко внутрішньо-м'язово, повторні дози рекомендується вводити в інші частини тіла. При застосуванні зазаначеної вакцини, яка містить ацелюлярний кашлюковий компонент, бажано весь курс імунізації здійснювати цією вакциною. Курс первинної вакцинації' складається із введення трьох доз вакцини по 0, 5 мл з інтервалом 1 -2 місяці. Я кщр першу дозу вакцини вводять дитині у 3 місяці, то мінімальний інтервал між введенням інших доз має становити 1 місяць (тобто можливі наступні схеми введення: 3, 4 і 5 місяців; 3,5 і 7 місяців або 3,5 і 11 або 12 місяців). Ревакцинація проводиться починаючи з 2-х років.
Категорично заборонено вводити вакцину внутрішньовенно або внутрішньоартеріально. Щеплення проводиться медичним персоналом у лікувально-профілактичних установах або кабінетах для вакцинації.

ПОБІЧНА ДІЯ: Протягом 48 годин після введення вакцини часто спостерігається незначна болісність у місті ін'єкції, у рідких випадках — почервоніння або ущільнення в місці ін'єкції. Можливе незначне підвищення температури тіла, плаксивість, сонливість або порушення сну, анорексія, діарея, блювання, втрата апетиту, неспокій та інші. Всі ці симптоми зникали без будь-яких наслідків. В перші 48 годин після щеплення у рідких випадках може бути появлення сипу, крапивниці, фебрильних або афеб-рильних судом. У ряді випадків - гіпотонія та гіпотонічний-гипореактивний синдром. При щепленні вакциною, яка містить НІЬ компонент в рідких випадках з'являються набряки ніг.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:
1 гострі інфекційні захворювання.
2 прогресуючі захворювання (гострі чи хронічні)
3 реакція гіперчутливості на попереднє щеплення цією вакциною чи її компонентами (неоміцин, стрептоміцин та поліміксин В)
4 дітям з енцефалопатією
Протипоказання на введення вакцини визначаються в кожному конкретному випадку з урахуванням переліку протипоказань до щеплень згідно з діючими нормативним документом МОЗ України (існуючий календар щеплень). При проведенні імунізації дітей на території України щодо протипоказань та взаємодії з Іншими лікарськими засобами слід керуватися діючими наказами МОЗ України.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ:
Розкритий флакон з вакциною слід використати протягом того ж дня. Не використовувати вакцину, яка була заморожена. У разі заморожування вакцину слід знищити. Вакцину перед використанням необхідно добре струсити для одержання гомогенної каламутної білої суспензії та візуально перевірити на відсутність сторонніх домішок та фізичних змін. За наявності зазначених вище відхилень її слід знищити. Застосування вакцини після закінчення терміну придатності недопустиме.
Перед проведенням вакцинації слід провести аналіз анамнестичних даних особливо щодо попередніх вакцинацій і можливих проявлень небажаних реакцій та клінічне обстеження. Які у всіх випадках при застосуванні вакцин, що вводяться за допомогою ін'єкції, необхідна постійна готовність до надання медичної допомоги у разі виникнення анафілактичних реакцій при введенні вакцини. Особи, яким проведено вакцинацію, повинні знаходитись під медичним наглядом протягом ЗО хвилин після вакцинації. Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Для запобігання небажаної взаємодії з іншими лікарськими засобами необхідно інформувати лікаря про будь-який прийом ліків до або під час вакцинації. Вакцину можна вводити з вакцинами кору, епідпаротиту та краснухи, а також з рекомбінантою вакциною проти гепатиту В (в різні ділянки тіла).

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ: Вакцину слід зберігати при температурі від2 до 8°С (в холодильнику). Не заморожувати. Захищати від світла. Короткочасне перебування вакцини при кімнатній температурі протягом доби не впливає на її якість. Транспортування вакцини слід здійснювати згідно з правилами холодового ланцюга.
Не використовувати препарат після закінчення строку придатності, вказаного на упаковці.

ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ: 3 роки

ПАКУВАННЯ: у комплекті: 1 флакон ліофілізату та суспензія для ін'єкцій в одноразових шприцах (0,5 мл), запакованих поштучно, в упаковці 50 штук.

ВИРОБНИК: Санофі Пастер S.A., Франція Адреса: 2 авеню Пон Пастер, F-69007, Ліон, Франція.

Інструкція
про застосування
ПОЛІОРИКС™ (POLIORIX™)
інактивованої вакцини для профілактики поліомієліту

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА:
ПОЛІОРИКС™ містить три типи інактивованих вірусів поліомієліту, які культивують на клітинній лінії VERO, очищують та інактивують формальдегідом.
ПОЛІОРИКС™ відповідає вимогам ВООЗ щодо виробництва біологічно-активних речовин і вакцин для профілактики поліомієліту.

СКЛАД: одна доза вакцини об'ємом 0.5 мл містить: інактивований вірус поліомієліту типу 1 (Mahoney) 40 D антигенних одиниць; інактивований вірус поліомієліту типу 2 (MEF-1) 8 D антигенних одиниць; інактивований вірус поліомієліту типу 3 (Saukett) 32 D антигенних одиниць.
Допоміжні речовини: Поживне середовище 199, 2-феноксіетанол, полісорбат 80, формальдегід, вода для ін'єкцій. Неоміцину сульфат та поліміксину сульфат представлені як залишкові кількості з процесу виробництва.

ЛІКАРСЬКА ФОРМА: розчин для ін'єкцій.

КОД за АТС: J07B F02.

ІМУНОБІОЛОГІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ: Після первинного курсу двома дозами вакцини від 97% до 100% осіб мали нейтралізуючі антитіла до поліовірусів усіх трьох серотипів. Усі особи мали нейтралізуючі антитіла після первинного курсу трьома дозами вакцини.

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ:
Вакцина ПОЛІОРИКС призначена для активної імунізації з метою профілактики поліомієліту, починаючи з 2-х місячного віку.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ І ДОЗИ: первинне і бустерне щеплення необхідно проводити відповідно до офіційних рекомендацій у кожній країні. Загальною рекомендацією до застосування є введення трьох доз вакцини, починаючи з 2-місячного віку, з інтервалом від 4 до 8 тижнів між послідовними дозами вакцини. Введення бустерної дози рекомендоване у віці від 4 до 6 років. Введення наступних бустерних доз рекомендоване через кожні 10 років для осіб, які подорожують у країни з високою ендемічністю щодо поліомієліту. ПОЛІОРИКС™ призначений для глибокого внутрішньом'язового введення:
немовлятам: у передньо-бокову поверхню стегна;
більш старшим дітям: у дельтовидний м'яз.

При проведенні імунізації дітей на території України щодо схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними препаратами слід керуватися діючими наказами МОЗ України.

ПОБІЧНА ДІЯ: обстеження немовлят і дітей старшого віку показали, що ця вакцина може спричинити місцеві реакції (біль, почервоніння, набряк) у місці ін'єкції. Повідомлялось також про системні симптоми, такі як лихоманка, неспокій, незвичайний крик, сонливість, втрата апетиту, блювання і діарея. Оскільки в таких випадках паралельно вводились також інші вакцини, причинний зв'язок зазначених симптомів з вакциною ПОЛІОРИКС не може бути встановлений.
Після використання комбінованих вакцин, які містили такий самий поліомієлітний компонент, як і ПОЛІОРИКС™, повідомлялось про поодинокі випадки алергічних реакцій, включаючи анафілактоїдні реакції.

ПРОТИПОКАЗАННЯ: ПОЛІОРИКС™ не можна призначати особам із гіперчутливістю до будь-якого компонента вакцини або особам, у яких раніше спостерігались ознаки гіперчутливості після попереднього введення інактивованої вакцини для профілактики поліомієліту.
Як і у випадку інших вакцин, призначення вакцини ПОЛІОРИКС™ треба відкласти для осіб, які страждають на гостре захворювання, що супроводжується лихоманкою. Проте незначна інфекція не є протипоказанням.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ: як і у випадку будь-якої ін'єкційної вакцини, завжди повинна бути доступною медична допомога ті спостереження на можливий поодинокий випадок анафілактичної реакції на введення вакцини.
Перед щепленням слід ознайомитись з історією хвороби (звертаючи особливу увагу на попереднє щеплення і можливі небажані ефекти) і результати клінічного обстеження. Особи з порушеннями в імунному стані, як через терапію імунодепресантами, так і в результаті генетичних вад, інфікування ВІЛ або з інших причин, можуть мати знижену імунну відповідь на активну імунізацію.
ПОЛІОРИКС™ містить сліди неоміцину і поліміксину. Цю вакцину слід обережно використовувати для пацієнтів із гіперчутливістю до одного з цих антибіотиків.
ПОЛІОРИКС™ слід призначати обережно особам з тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові, оскільки
внутрішньом'язове введення таким особам може спричинити кровотечу.
ПОЛІОРИКС™ не можна ні за яких обставин вводити внутрішньовенно.
Вакцину ПОЛІОРИКС не можна змішувати з іншими вакцинами в одному шприці.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ ТА ІНШІ ФОРМИ ВЗАЄМОДІЇ: при одночасному призначенні різних вакцин ін'єкційні вакцини завжди необхідно вводити у різні місця.
ПОЛІОРИКС™ можна призначати одночасно з вакцинами
для профілактики дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту B і Hib-інфекції при введенні в різні місця.

ВАГІТНІСТЬ ТА ЛАКТАЦІЯ: адекватні дані щодо використання вакцини під час вагітності або лактації та вивчення впливу вакцини на репродуктивну функцію у тварин відсутні.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ: вакцину ПОЛІОРИКС™ необхідно зберігати при температурі від 2 до 8 °C.
Не заморожувати. Не використовувати, якщо вакцина була заморожена.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ: 36 місяців. Дата закінчення терміну придатності вакцини зазначена на етикетці та упаковці.

ПАКУВАННЯ: розчин по 0,5 мл у флаконі в упаковці по 1, 10 або 100 флаконів. 1 мл розчину (2 дози) у флаконі в упаковці по 1, 10 або 100 флаконів. 5 мл розчину (10 доз) у флаконі в упаковці по 1, 10 або 50 флаконів.
Флакони виготовлені із нейтрального скла типу І, що відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.
Інструкція стосовно використання вакцини:
Вакцина представляє собою прозорий розчин. Перед використанням вакцину необхідно дослідити візуально на відсутність будь-яких сторонніх частинок і/або змін загального вигляду. Вакцину необхідно знищити, якщо вона містить сторонні частинки або змінила загальний вигляд.

ВИРОБНИК: "GlaxoSmithKline Biologicals s.a.", Rue de l'Institut 89, B-1330 Rixensart, Belgium.

У випадку побічної дії (ускладнення) після застосування МІБП необхідно направити термінове повідомлення до МОЗ України, Департамент Державного санітарно"епідеміологічно" го нагляду (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел.: 253-52-03), ДП "Центр імунобіологічних препаратів" (03038, м. Київ, вул. М. Амосова, 5, тел.: 275-24-66) та до представництва компанії в Україні.

добавлено спустя 2 минуты:

Інструкція
про застосування
ХІБЕРИКС™ (Hiberix™)
вакцини для профілактики захворювань, збудником яких є Haemophilus influenzae типу b (Hib)

Загальна характеристика.
ХІБЕРИКС™ — ліофілізована вакцина очищеного полірибозил-рибітол-фосфатного капсулярного полісахариду (PRP) Haemophilus influenzae типу b (Hib), ковалентно зв'язаного з правцевим анатоксином.

ХІБЕРИКС™ відповідає вимогам Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я до виготовлення біологічних речовин та кон'югованих Hib'вакцин.

Склад: очищений полірибозил'рибітол'фосфатний капсулярний полісахарид Hib, виробляється із Haemophilus influenzae типу b (штам 20752). Полісахарид Hib після активації бромціаном та модифікації адипогідразидним спейсером з'єднується з правцевим анатоксином шляхом карбодиїмідної конденсації. Після очищення кон'югат ліофілізують у присутності лактози як стабілізатора.

Кожна доза містить не менше 10 мкг очищеного капсулярного полісахариду, ковалентно зв'язаного з 30 мкг правцевого анатоксину (в розчиненому вигляді — 0,5 мл).

Лікарська форма: ліофілізований порошок для приготування розчину для ін'єкцій та розчинник.

КОД за АТС: J07A G51.

Імунобіологічні та біологічні особливості.
Титр антитіл 0,15 мкг/мл спостерігається у 95–100% дітей через один місяць після завершення курсу вакцинації. Титр 0,15 мкг/мл спостерігається у 100% дітей через один місяць після введення бустерної дози (94,7% мали титр 10 мкг/мл).

Показання до застосування.
Вакцина ХІБЕРИКС™ показана для активної імунізації всіх дітей віком старше 2 місяців з метою профілактики захворювань, що викликаються Haemophilus influenzae типу b (менінгіти, септицемія та інші) Вакцина ХІБЕРИКСтм не захищає від захворювань, збудником яких є інші типи H. influenzae, або інші мікроорганізми.

Спосіб застосування і дози.
Курс первинної вакцинації складається з трьох доз, які вводять протягом перших шести місяців життя, починаючи з 2'х місячного віку за схемою: перше щеплення в два місяці, друге в три і третє — в 6 місяців. Для забезпечення довгочасного захисту рекомендується введення бустерної дози вакцини на другому році життя.

Немовлята у віці від 6 до 12 місяців, попередньо не імунізовані, повинні щепитись двома дозами з інтервалом 1 місяць з введенням бустерної дози на другому році життя.

Якщо діти у віці 1'5 років не були імунізовані, їм необхідно ввести одну дозу вакцини.

Оскільки схеми вакцинації у різних країнах різні, схема вакцинації у кожній країні може застосовуватися згідно з рекомендаціями відповідних служб охорони здоров'я.

Вакцина ХІБЕРИКС™ призначена для внутрішньом'язевого введення (у віці до 2 років у передньо'латеральну область стегна (середня третина) та у віці старше 2'х років — у область дельтовидного м'яза плеча). Проте, хворим з тромбоцитопенією чи кровотечами вакцину слід вводити підшкірно.

Побічна дія.
Серед місцевих реакцій, що найбільш часто відзначались протягом перших 48 годин після введення вакцини відмічали легке почервоніння, незначні припухлість та біль у місці введення вакцини, які спонтанно зникали.

Загальні реакції, систематизовані та зареєстровані протягом перших 48 годин після введення вакцини, були легкими і зникали спонтанно. До них належать підвищення температури, втрата апетиту, неспокій, блювота, діарея та незвичайний плач. Як і при застосуванні інших Hib вакцин, ці загальні симптоми були також зареєстровані при супутньому введенні з іншими вакцинами.

Дуже рідко повідомлялося про алергічні реакції, включаючи анафілактоїдні .

Протипоказання.
ХІБЕРИКС™ не слід вводити особам з підвищеною чутливістю до будь'якої речовини, що входить до складу вакцини, а також людям, у яких після попереднього введення Hib вакцин з'явились ознаки гіперчутливості.

Як і при застосуванні інших вакцин, у разі високої температури вакцинацію слід відкласти. Наявність інфекційного захворювання легкого ступеню не повинно бути протипоказанням для введення ХІБЕРИКС™.

При проведенні імунізації на території України щодо схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними препаратами слід керуватися діючими наказами МОЗ України.

Особливості застосування. як і при використанні інших вакцин, що вводяться ін'єкційно, у разі виникнення рідкісних анафілактичних реакцій після введення вакцини необхідно забезпечити умови щодо негайного проведення відповідного лікування та нагляду за пацієнтом, якому проведено вакцинацію. У зв'язку з цим вакцинована особа повинна знаходитись під медичним наглядом протягом 30 хвилин після вакцинації. Вакцину ХІБЕРИКС™ хворим з тромбоцитопенією чи кровотечами слід вводити підшкірно, оскільки при внутрішньом'язовому введенні вакцини у цих пацієнтів може виникнути кровотеча. Наявність ВІЛ'інфекції не вважається протипоказанням для введення ХІБЕРИКС™. Зважаючи на обмежену імунну відповідь на правцевий анатоксин, який є компонентом вакцини, вакцинація однією тільки вакциною ХІБЕРИКС™ не може замінити стандартну протиправцеву вакцинацію. Описана екскреція капсульного полісахаридного антигену із сечею після отримання Hib'вакцин, і, отже, виявлення антигену не може мати діагностичного значення при підозрі на захворювання, викликане Hib, протягом 1'2 тижнів після вакцинації. Ні за яких обставин вакцину ХІБЕРИКС™ не можна вводити внутрішньовенно.

Взаємодія з іншими медичними препаратами та інші види взаємодії.

Вакцину ХІБЕРИКС™ можна вводити одночасно з іншими інактивованими або живими вакцинами.

Ін'єкції різними вакцинами слід робити у різні місця. ХІБЕРИКС™ можна змішувати в одному й тому ж шприці з окремими вакцинами виробництва ГлаксоСмітКляйн — ІНФАНРИКС™ (комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюка з ацелюлярним кашлюковим компонентом) або ТРИТАНРИКС™ Геп В (комбінована вакцина для
профілактики дифтерії, правця, кашлюка та гепатиту В). Інші ін'єкційні вакцини слід завжди вводити в різні місця.

Як і для інших вакцин, можна очікувати, що у пацієнтів, які отримують імуносупресивну терапію або у пацієнтів з імунодефіцитом може не досягатися адекватна імунна відповідь.

Вагітність та лактація.
Адекватні дані по використанню в період вагітності або вигодовування груддю у жінок та адекватні репродуктивні дослідження на тваринах відсутні.

Умови зберігання.
Вакцину необхідно зберігати при температурі від +2 °С до +8 °С у захищеному від дії світла місці. На ліофілізовану вакцину не впливає заморожування.

Розчинник можна зберігати у холодильнику (при температурі від +2 °С до +8 °С) або при температурі навколишнього середовища (до +25 °С) і не можна заморожувати.

Хоча слід дотримуватися рекомендованих умов зберігання, наявні дані демонструють, що вакцина залишається стабільною за таких специфічних умов:
• ліофілізована вакцина: при зберіганні при 37 °С протягом періоду до 24 місяців;
• розчинена вакцина: при зберіганні при 37 °С протягом періоду до 24 годин, при зберіганні при 21 °С протягом періоду до 5 діб.

Термін придатності.
36 місяців. Дата закінчення терміну зберігання вакцини зазначена на етикетці та упаковці.

Пакування.
Ліофілізована вакцина випускається в однодозових флаконах ємністю 3 мл. Розчинник додається. Розчинник може поставлятися в окремій ємності або в попередньо заповненому шприці.Флакони і шприці виготовлені з нейтрального скла типу І, яке відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.

Інструкція стосовно використання вакцини.
Ліофілізований порошок вакцини ХІБЕРИКС™ представлений у вигляді білої гранули ліофілізованого осаду Hib у флаконі, в комплекті з прозорим і безбарвним стерильним розчинником (фізіологічний розчин) у окремій ємності , або у попередньо наповненому шприці. Розчинник та розчинену вакцину слід візуально перевірити на наявність чужорідних частинок та/або зміни зовнішнього вигляду перед введенням. У випадку виявлення будь'якого відхилення, розчинник або розчинену вакцину слід знищити. Вакцина повинна бути приготовлена шляхом перенесення усього вмісту ємкості з розчинником, що постачається в упаковці, до флакона, який містить ліофілізований порошок. Після перенесення розчинника до флакону з ліофілізатом суміш слід добре струшувати доти, поки ліофілізат повністю не розчиниться у розчиннику. Як і для інших вакцин, вакцина має бути вилучена з використання при певних асептичних умовах, і мають бути застосовані запобіжні заходи для уникнення забруднення вмісту флакону. Для введення вакцини слід використовувати нову голку. Вакцина повинна бути введена відразу ж після приготування. При сумісному використанні вакцини ХІБЕРИКС™ з вакцинами ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В в одному шприці: ТРИТАНРИКС™ Геп В або ІНФАНРИКС™ представлені у вигляді суспензій. При зберіганні цих вакцин може спостерігатися розділення на білий осад і прозору надосадову рідину. Вакцину слід добре струснути для того, щоб одержати гомогенну мутну білу суспензію, і перед використанням візуально перевірити на наявність будь'яких сторонніх частинок і/або відхилення фізичних характеристик. У випадку, якщо будь-що з перерахованого спостерігається, не використовувати вакцину. Суспензію ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В використуйте як розчинник для ліофілізованої вакцини ХІБЕРИКС™ взамін розчинника, який постачається разом із вакциною ХІБЕРИКС™. Для цього одну з вказаних вакцин переносять до флакону, який містить білий ліофілізований осад вакцини ХІБЕРИКС™. Після перенесення вакцин ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В до флакону з вакциною ХІБЕРИКС™ одержану суміш необхідно добре струсити доти, поки ліофілізований осад повністю не розчиниться у суспензії або ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В. Приготовлену таким чином комбіновану вакцину перед введенням слід візуально перевірити на наявність будь-яких сторонніх частинок і/або відхилення фізичних характеристик. У випадку, якщо будь-що з перерахованого спостерігається, приготовлену вакцину не використовувати. Для введення вакцини слід використовувати нову голку. Комбінована вакцина повинна бути введена відразу ж після приготування.

Виробник.
"GlaxoSmithKline Biologicals s.a.", Rue de l'Institut 89, B-1330
Rixensart, Belgium.

Інструкція про застосування
комбінованої вакцини для профілактики
дифтерії, правця, кашлюка (ацелюлярний компонент), гепатиту В, поліомієліту та захворювання, збудником якого є Haemophilus influenzae типу b

ІНФАНРИКС™ ГЕКСА

(INFANRIX™ НЕХА)

СКЛАД: ІНФАНРИКС™ ГЕКСА містить дифтерійний анатоксин, правцевий анатоксин, три очищені кашлюкові антигени [кашлюковий анатоксин (РТ), нитчастий гемаглютинін (FHA) і пертактин (PRN; білок зовнішньої мембрани вагою 69 кілодальтон)], очищений основний поверхневий антиген (HBsAg) вірусу гепатиту В (HBV) та очищений полірибозил-рибітол-фосфатнии капсульний полісахарид (PRP) Haemophilus influenzae типу b (Hib), ковалентно зв'язаний з правцевим анатоксином, адсорбовані на солях алюмінію. Вакцина також містить інакти-вовані віруси поліомієліту трьох типів (IPV) (тип 1: штам Mahoney; тип 2: штам MEF-1; тип 3: штам Saukett). Правцевий та дифтерійний анатоксини отримують обробкою формальдегідом очищених токсинів Согупе-bacterium diphtheriae і Clostridium tetani. Компоненти ацелюлярної кашлюкової вакцини отримують шляхом екстракції та очистки з культур Bordetella pertussis у фазі І, що супроводжуються незворотною детоксикацією кашлюкового токсину при обробці глутаральдегідом та формальдегідом, і обробкою формальдегідом FHA і PRN. Дифтерійний анатоксин, правцевий анатоксин і компоненти ацелюлярної кашлюкової вакцини адсорбовані на солях алюмінію. Компоненти DTPa-HBV-IPV приготовлені на фізіологічному розчині та містять 2-феноксіета-нол.
Поверхневий антиген HBV продукується культурою дріжджових клітин [Saccharomyces cerevisiae), отриманих методом генної інженерії, які несуть ген, що кодує HbsAg. Цей поверхневий антиген ретельно очищають фізико-хімічними методами. Він спонтанно трансформується у сферичні частинки діаметром 20 нм, в яких містяться неглікозильовані поліпептиди антигену і ліпідний матрикс, що складається, головним чином, з фосфоліпідів, що мають характерні властивості природного HBsAg.
Поліовіруси трьох типів культивують на клітинній лінії VERO, очищують та інактивують за допомогою формальдегіду.
Полісахарид Hib готують з Hib штаму 20752 та сполучають з правцевим анатоксином. Після очищення кон'югат адсорбують на солі алюмінію та ліофілізують у присутності лактози як стабілізатора.
ІНФАНРИКС™ ГЕКСА відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я до виробництва біологічних речовин, дифтерійних, правцевих, кашлюкових та комбінованих вакцин, вакцин для профілактики гепатиту В, отриманих за допомогою технології рекомбінантних ДНК, інактивованих вакцин для профілактики поліомієліту та кон'югованих Hib вакцин. 0,5 мл дози вакцини містить не менше ніж 30 міжнародних одиниць (МО) адсорбованого дифтерійного анатоксину, не менше ніж 40 МО адсорбованого правцевого анатоксину, 25 мкг адсорбованого РТ, 25 мкг адсорбованого FHA, 8 мкг адсорбованого пертактину, 10 мкг адсорбованого рекомбінантного білку HBsAg, 40 Д-ан-тигенних одиниць поліовірусу типу 1 (Mahoney), 8 Д-ан-тигенних одиниць типу 2 (MEF-1) і 32 Д-антигенні одиниці типу 3 (Saukett). Вона також містить 10 мкг адсорбованого очищеного капсульного полісахариду Hib (PRP), ковалентно зв'язаного з 20—40 мкг правцевого анатоксину (Т).

ЛІКАРСЬКА ФОРМА: суспензія (DTPa-HBV-IPV) та порошок (Hib) для ін'єкцій, що змішуються перед використанням. КОД за АТС: JO7CA.

ІМУНОЛОГІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ: результати, отримані в клінічних дослідженнях для кожного з компонентів, наводяться нижче: ОТРа компонент: через один місяць після 3-дозового курсу первинної вакцинації 98,5—100% немовлят, вакцинованих ІНФАНРИКС™ ГЕКСА, мали титри антитіл > 0,1 МО/мл як проти правцю, так і проти дифтерії. Імунна відповідь для кожного з трьох окремих кашлюкових антигенів (РТ, FHA і пертактину), знаходилася у межах 97,2—99,3%, 95,2—100% і 95,9—99,3%, відповідно. HBV компонент: після курсу первинної вакцинації
ІНФАНРИКС™ ГЕКСА за схемами, що відрізняються від схеми розширеної програми імунізації (РПІ, тобто вакцинації у віці 6, 10, 14 тижнів), 98,5—100% немовлят досягли захисних титрів антитіл >10 мМО/мл. У дослідженні, в якому схему РПІ застосовували після дози вакцини для профілактики гепатиту В, введеної при народженні, рівень гуморального імунітету 98,5% був досягнутий через один місяць після введення третьої дози ІНФАНРИКС™ ГЕКСА. З тим, щоб забезпечити адекватну відповідь на НВ1/-компонент вакцини, діти, які будуть вакциновані за графіком РПІ, повинні отримати дозу вакцини для профілактики гепатиту В при народженні. IPV компонент: через один місяць після первинної вакцинації рівень гуморального імунітету для кожного з трьох серотипів (типи 1, 2, 3) складав 99,2-100%, 94,5-99,0% і 98,8-100% відповідно. НІЬ компонент: через один місяць після 3-дозового курсу первинної вакцинації 96,0-100% немовлят, вакцинованих ІНФАНРИКС™ ГЕКСА, мали титри антитіл > 0,15 мкг/мл, а 61,9-84,0% немовлят — > 1,0 мкг/мл. Описана екскреція капсульного полісахаридного антигену з сечею після введення НІЬ вакцини. Виявлення антигену в сечі не може мати діагностичного значення при підозрі на захворювання, викликане НІЬ, протягом 1-2 тижнів після вакцинації.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ: вакцина ІНФАНРИКС™ ГЕКСА показана для первинної імунізації
3 метою профілактики дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В, поліомієліту та інфекції, викликаної Haemophilus influenzae типу t>, у немовлят віком від 6 тижнів, і може бути призначена немовлятам, які отримали першу дозу вакцини для профілактики гепатиту В при народженні.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ: Вакцина ІНФАНРИКС™ ГЕКСА призначена для глибокого вну-трішньом'язового введення у широкий латеральний м'яз в антеролатеральній ділянці середньої або верхньої частини стегна.
Згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні вакцина ІНФАНРИКС™ ГЕКСА вводиться дітям триразово по одній дозі (0,5 мл) у віці 3, 4 та 5 місяців. В 12-місячцрму віці дитині для розвитку більш тривалого іммунітету проти захворювання на гепатит В реко- * мендуеться ввести одну дозу вакциниЕНДЖЕРІКС В. У віці 18 місяців необхідно ввести вакцину для профіг лактики дифтерії, правця, кашлюка — ІНФАНРИКС™. Можливі також схеми первинної вакцинації у віці 2, З,
4 місяців; 2, 4, 6 місяців; 3, 5 і 11 або 12 місяців; 6, 10, 14 тижнів з введенням з трьох доз вакцини по 0,5 мл. Між дозами слід дотримуватися інтервалу щонайменше в 1 місяць. Діти повинні отримати ревакцинацію проти захворювання на гепатит В вакциною ЕНДЖЕРИКС™ у віці 12 місяців та дифтерію, правець і кашлюк ацелю-лярною вакциною ІНФАНРИКС™ в 18 місяців. Доступні дані вказують на те, що ця вакцина може бути призначена у вигляді четвертої дози. Однак дані є обмеженими, а, отже, не можна дати рекомендації щодо використання цього поєднання вакцин як четвертої (тобто бустерної, ревакцинуючої) дози протягом другого року життя.

ПОБІЧНА ДІЯ: У клінічних дослідженнях найбільш поширеними реакціями, про які повідомлялося після первинної вакцинації, були такі (частота >10%): місцеві: біль, почервоніння, набряк; загальні: втрата апетиту, лихоманка, сонливість, дратівливість.
У дослідженнях (4083 особи із задокументованими дозами) щодо реакцій, про які повідомляли і які розглядали як імовірно обумовлені (або припускали, що вони імовірно обумовлені) вакцинацією, мова йшла про реакції в місці ін'єкції та дратівливість. Дуже рідко повідомлялося про алергічні реакції, включаючи анафілактоїдні реакції, після імунізації вакцинами, що містять DTPa.
Для кашлюкововмісних вакцин повідомлялося про надзвичайно рідкісні випадки колапсу чи шокоподібного стану (гіпотонічного-гіпореактивного епізоду) і судом у межах 2-3 днів після вакцинації. Усі такі особи одужали без ускладнень.

ПРОТИПОКАЗАННЯ: Вакцина ІНФАНРИКС™ ГЕКСА не призначається особам з відомою гіперчутливістю до будь-якого компоненту вакцини або особам, що мали ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцин для профілактики дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В, поліомієліту або НІЬ.
ІНФАНРИКС™ ГЕКСА протипоказаний, якщо у дитини спостерігалася енцефалопатія невідомої етіології в межах 7 днів після попередньої вакцинації з кашлюково-вмісною вакциною. За цих обставин вакцинацію проти кашлюку слід припинити і курс вакцинації слід продовжити з вакцинами для профілактики дифтерії-правця, гепатиту В, інактивованою поліомієлітною вакциною та вакциною для профілактики НІЬ. Щеплення дітей на території України здійснюється згідно з вимогами діючих наказів МОЗ України.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ: Як і для інших вакцин, введення ІНФАНРИКС™ ГЕКСА повинно бути відкладене у осіб, що страждають на гострі важкі феб-рильні захворювання. Наявність незначних інфекцій не є протипоказанням.
Вакцинації повинен передувати розгляд медичної історії (особливо того, що стосується попередньої вакцинації і можливих випадків побічної дії) і клінічні дослідження. Якщо відомо, що будь-який з наведених нижче симтомів був в у часі пов'язаний з отриманням кашлюкововмісної вакцини, рішення призначати послідуючі дози вакцин, що містять кашлюковий компонент, повинно бути ретельно обмірковане:
- температура >40,0"С в межах 48 годин після вакцинації, не пов'язана з іншими причинами, які можна ідентифікувати;
- колапс або шокоподібний стан (гіпотонічно-гіпореак-тивна симптоматика) в межах 48 годин після вакцинації;
- плач або крик, що не припиняється і який неможливо заспокоїти, триває > 3 годин, спостерігається в межах 48 годин після вакцинації;
- судоми з лихоманкою або без неї, що мають місце в межах 3 днів після вакцинації.
Можуть бути обставини, такі як висока захворюваність на кашлюк, коли потенційна користь переважає можливий ризик.
Як і для всіх ін'єкційних вакцин, відповідна медична допомога та нагляд завжди повинні бути легко доступними у випадку виникнення рідкісних анафілактичних реакцій після введення вакцини.
Вакцину ІНФАНРИКС™ ГЕКСА слід призначати з обережністю особам з тромбоцитопенією або порушеннями зсідання крові, оскільки при внутрішньом'язовому введенні у таких осіб можуть мати місце кровотечі. Ні за яких обставин вакцину ІНФАНРИКС™ ГЕКСА не слід вводити внутрішньовенно.
ІНФАНРИКС™ ГЕКСА містить сліди неоміцину і полі-міксину. Вакцину необхідно використовувати з обережністю у пацієнтів з відомою гіперчутливістю до одного з цих антибіотиків.
HBV компонент вакцини не буде запобігати інфекціям, викликаним іншими збудниками, такими як віруси гепатиту А, гепатиту С і гепатиту Е та іншими патогенами, що вражають печінку.
НІЬ компонент вакцини не захищає від захворювань, викликаних іншими типами Haemophilus influenzae або від менінгіту, викликаного іншими мікроорганізмами. Наявність в медичній історії пацієнта фебрильних судом, наявність в сімейній історії судомних нападів, синдрому раптової смерті немовлят і наявність в сімейній історії побічних ефектів після вакцинації ІНФАНРИКС™ ГЕКСА не являються протипоказаннями. Інфекція, викликана вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), не розглядається як протипоказання. Після вакцинації пацієнтів з пригніченим імунітетом може не розвинутись достатня імунологічна відповідь.
Взаємодія з Іншими лікарськими препаратами та інші форми взаємодії: Вакцину ІНФАНРИКС™ ГЕКСА не можна змішувати в одному й тому ж шприці з будь-якою іншою вакциною.
Як і для інших вакцин, можна очікувати, що у пацієнтів, які отримують імуносупресивну терапію, або пацієнтів з імунодефіцитом може не досягатися адекватна імунна відповідь.
Вагітність та лактація: Оскільки ІНФАНРИКС™ ГЕКСА не призначена для використання у дорослих, адекватні дані по використанню в період вагітності або лактації у людей та адекватні репродуктивні дослідження на тваринах відсутні.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ: Вакцину ІНФАНРИКС™ ГЕКСА необхідно зберігати при температурі від +2*С до +8*С у темному місці (захищати від дії світла). При транспортуванні слід дотримуватися рекомендованих умов зберігання.
DTPa-HB-IPV суспензію і приготовлену для введення вакцину не можна заморожувати. Не використовувати, якщо вакцина була заморожена.

ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ: 24 місяці. Дата закінчення терміну придатності вакцини зазначена на упаковці.

ПАКУВАННЯ: суспензія (DTPa-HBV-IPV) в одноразовому шприці та порошок (НІb) для ін'єкцій у флаконі, що змішуються перед використанням, у комплекті з двома голками або без голок по 1, 10, 20 та 50 комплектів в упаковці.
DTPa-HB-IPV є мутною білою суспензією у шприці. При зберіганні може спостерігатися білий осад та прозорий безбарвний супернатант. Ліофілізована НІb вакцина представлена у вигляді білого порошку в скляному флаконі або в скляному флаконі з Bioset®. Флакони і шприци зроблені з нейтрального скла типу І, яке відповідає вимогам Європейської фармакопеї.
Інструкція стосовно приготування вакцини перед використанням: DTPa-HB-IPV суспензію слід добре струснути, щоб отримати гомогенну мутну білу суспензію. DTPa-HB-IPV суспензію і ліофілізований осад Нib необхідно перевірити візуально на наявність будь-яких сторонніх часток і/або змін фізичних властивостей. У випадку, якщо спостерігаються сторонні частки або змінені фізичні властивості, вакцину необхідно утилізувати.
Вакцину необхідно готувати шляхом додавання усього вмісту шприця з суспензією DTPa-HB-IPV, що постачається в комплекті упаковки, до флакону (з або без ковпачка Bioset®), що містить ліофілізований порошок Нib.
У випадку, коли у комплекті шприц та звичайний флакон: після перенесення суспензії до флакону суміш необхідно добре струшувати до повного розчинення ліо-філізату. Розчинену вакцину слід знову набрати в той же шприц. Зняти та викинути першу голку та замінити м другою голкою. Ввести вакцину. У випадку коли у комплекті шприц та флакон з ковпачком Bioset®: ліофілізований порошок стає доступним при прокручуванні і видаленні пластикового покриття з флакона з ковпачком Bioset0. Шприц, що містить DTPa-HB-IPV суспензію, повинен бути зафіксований з невеликим натисканням на Bioset8, що містить ліофілі-зат Нib. Звук «клацання» вказує на активацію системи. DTPa-HB-IPV суспензію (яка є мутною) впорскують у флакон, що містить ліофілізований осад НІЬ. Тримаючи шприц на місці, флакон слід обережно струшувати до повного розчинення осаду Нib. Розчинену вакцину слід знову набрати в той же шприц. Шприц має бути видалений з Bioset® простим висмикуванням з метою відділення, а потім до шприца має бути приєднана голка для введення вакцини.
Приготовлена вакцина на вигляд є більш мутною суспензією, ніж первинна суспензія, що була використана для розчинення порошку. Це відповідає нормі. У випадку, якщо спостерігаються інші відхилення, вакцину застосовувати не можна.
Вакцина повинна бути введена відразу ж після приготування.

ВИРОБНИК: «GlaxoSmithKline Biologicals s.a.», Rue de I'lnstitut 89, B-1330 Rixensart, Belgium
У випадку побічної дії (ускладнення) після застосування вакцини необхідно направити термінове повідомлення до МОЗ України, Департаменту Державного санітарно-епідеміологічного нагляду (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. 253-52-03), ДП «Центр імуно-бюлогічних препаратів» (03038, Київ, вул. М. Амосова, 5, тел. 275-24-66) та представництва компанії в Україні.
Представництво в Україні. «GlaxoSmithKline Export Limited», 01033, Київ, вул. Жилянська, 43, тел. 494-15-70. факс 494-15-71.

Может кому-то пригодится, если уже на форуме есть я извеняюсь не видела! Мамы, а вам решать, что белое, что черное!
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Беременность, роды, дети -> Вакцинация детей Часовой пояс: GMT + 4
Стр. 7 из 9    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 
Страница 7 из 9

Перейти: