Що таке сурогатне материнство?

Сурогатне материнство

Сурогатне материнство викликає безліч суперечок і нарікань. У деяких країнах проведення подібних програм заборонено через релігійні міркувань. Хоча для багатьох пар з діагнозом безпліддя цей крок може стати єдиним способом мати свою дитину.

В нашій країні офіційно дозволено сурогатне материнство і донация яйцеклитин, а юридичні права обох сторін прописує Сімейний Кодекс. Законом сурогатна мати наділяється пріоритетними правами у вирішенні долі дитинини, яку вона народила. Всі права генетичних батьків малюка будуть визнані тільки тоді, коли вона відмовиться від нього і цей факт буде зафіксований документально. Абсолютно нічого не можна буде зробити в тих випадках (нерідко трапляється і таке), якщо вона не захоче віддати народжену дитину.

Загальні вимоги до кандидаток в сурогатні матері:

  1. Жінка повинна бути дітородного віку: від 20 до 35 років;
  2. Обовʼязкова наявність хоча б одного, власної здорової дитини;
  3. Міцне фізичне здоровʼя кандидатки: вона не повинна страждати будь-якими серйозними захворюваннями і порушеннями психіки.

Програма cуррогатного материнства рекомендується до проведення в наступних випадках:

Материнство — виховання дітей, догляд за немовлям, поради для вагітних

  • Якщо жінка не в змозі виносити плід або народити здорову дитину, що обумовлено наявністю різних захворювань;
  • Неодноразові невдачі при проведених циклах ЕКЗ;
  • Якщо у жінки після оперативного втручання відсутня матка, або це вроджена особливість її організму;
  • Якщо у жінки через вади розвитку її організму або через перенесених хвороб деформована сама матка або її шийка.

Основні моменти програми сурогатного материнства

програми сурогатного материнства

Спочатку подружня пара вибирає жінку, яка стане сурогатною мамою. Нею часто стають жінки, які добровільно погодилися взяти участь у такій програмі. У більшості випадків на цей крок йдуть через гроші, але іноді і через щире бажання допомогти іншим людям. Також часто зустрічаються ситуації, коли близька подруга або родичка стає сурогатною матірью.

Дуже важко знайти жінку, яка має 100% здоровʼя. У більшості є хоча б незначні проблеми зі здоровʼям. Імунітет під час вагітності, як правило, слабшає, тому можливе загострення хронічних хвороб або виникнення нових. Тому до вибору сурогатної мами потрібно ставитися дуже уважно. Часом проходить досить багато часу, перш ніж подружня пара підбере найбільш підходящу для себе кандидатуру.

УЗД: безпечний та важливий етап діагностики вагітності

Після того, як вибір буде зроблений, обидві сторони підписують угоду. Але, як показує практика, буває так, коли будь-яка сторона змінює своє рішення. Відмовитися від участі в програмі має право і сурогатна мати, і генетичні батьки. В цьому випадку вагітність переривається.

Потім потрібно зробити так, щоб менструальні цикли у обох жінок починалися в один і той же час (необхідна їх синхронізація). Для цієї мети застосовуються гормональні препарати.

Після цього починається процедура екстракорпорального запліднення. Після стимуляції суперовуляції і пункції яйцеклітини запліднюють, і ембріони переносяться в порожнину матки сурогатної мами. Імовірність настання вагітності при проведенні даної програми така ж, як при звичайному ЕКО. Помічено, що у сурогатної матері вище ризик виникнення позаматкової і багатоплідної вагітності.

У сурогатної мами можуть зʼявитися до дитини материнські почуття, що призведе до виникнення психологічних проблем. З цієї причини, щоб виключити біологічний звʼязок між виношуваною дитиною і сурогатною матірʼю, її яйцеклітини не використовують.

Гормональні зміни під час циклу: вплив на самопочуття та настрій

Здоровʼя новонародженого безпосередньо залежить від способу життя і ставлення до своєї вагітності сурогатної мами. З цієї причини бажано знайти жінку, що володіє такими якостями, як відповідальність, акуратність, охайність, порядність, яка ясно розуміє, на що вона йде.