Зуби мудрості, або «вісімки» прорізуються у дорослому віці та часто стають причиною дискомфорту. Біль, запалення, пошкодження сусідніх зубів або утворення кіст — восьмий зуб часто поводиться непередбачувано. Вихід з таких ситуацій — це його видалення. Тож якщо на вас чекає видалення зуба мудрості в Ірпені, настав час дізнатися про цю процедуру більше.
Коли «вісімки» треба видаляти?
Не кожен зуб мудрості треба видаляти — це хороша новина. Проте до процедури існує доволі багато показань. «Вісімку» варто видалити, якщо вона:
- розташована аномально;
- прорізалась лише частково;
- тисне на сусідній зуб;
- провокує запалення ясен;
- уражена пульпітом або періодонтитом, який неможливо вилікувати консервативно;
- болить, травмує ясна або щоку.
Також зуби мудрості можуть видаляти перед плановим ортодонтичним лікуванням, якщо вони заважають встановленню брекетів.
Рішення про видалення «вісімки» приймає лікар-стоматолог після проведення ретельної попередньої діагностики. Про те, як проходить ця процедура, поговоримо далі.
Особливості видалення зубів мудрості
Процес видалення зуба мудрості може відрізнятися залежно від особливостей клінічного випадку. Розглянемо типовий варіант:
- Консультація та діагностика. Стоматолог проводить огляд ротової порожнини, призначає рентгенівське дослідження, щоб оцінити положення зуба мудрості.
- Підготовка до видалення. Перед процедурою видалення зуба стоматолог вводить анестезію (зазвичай місцеву) для забезпечення комфорту пацієнта під час втручання. Рідше видалення зуба мудрості може проводитися у медикаментозному сні.
- Безпосередньо видалення. Залежно від розташування зуба та його стану, видалення може бути простим або складним. Складне видалення може проводити лише стоматолог-хірург.
- Антисептична обробка та накладання швів.
Після видалення зуба мудрості важливо дотримуватися вказівок стоматолога щодо догляду за ротовою порожниною. Лікар може призначити вам протизапальні та знеболювальні препарати, антибіотики. У перші дні після процедури варто уникати фізичних та теплових навантажень, а також, за можливості, більше відпочивати. Дбайте про ретельну гігієну ротової порожнини: не допускайте інфікування місця видалення зуба. Більш точні рекомендації вам надасть ваш лікар-стоматолог.
Тож якщо на вас чекає видалення зуба мудрості, не варто хвилюватися. Кваліфікований стоматолог, сучасне обладнання в клініці та якісна анестезія — запорука того, що процедура пройде легко та без проблем. Не відкладайте візит до дантиста на потім!