Діти дошкільного віку дуже активні, допитливі та непосидючі. У цей період бажано розвивати комунікабельність, вміння спілкуватися з однолітками, чому діти зазвичай навчаються в дитячих садках.
Також треба прищеплювати любов до навчання, вчити абетку та рахувати до десяти. Чадо перед школою вже має вміти креативно думати, опрацьовувати інформацію, концентрувати свою увагу на певній дії, правильно виражати свої думки та емоції.
Види ігор
Різноманітні ігри для дітей 5 років мають розвивати логічне мислення, а також включати легкі фізичні навантаження. Далі ми розкажемо про різні види занять, які допоможуть підготувати дитину до школи.
- Настільні ігри добре розвивають логіку та математичні навички, адже в них треба вміти підраховувати бали, ходи, гроші, картки й таке інше. Дитина вчиться витривалості та зосередженості, адже тут треба бути пильним і терплячим. Такі розваги можна знайти на будь-яку тематику: тварини, рослини, динозаври, машини, компанії, різні герої з мультфільмів і казок. Одними з найпопулярніших настільних ігор є «Монополія», «Мафія», «Уно» та «Дженга». Видавці зараз створюють дитячі версії майже всіх культових ігор із категорії «настільної класики».
- Розваги для двох — найкращий вибір для проведення часу з дитиною наодинці. Такий варіант добре підійде для розвитку перед школою. Це може бути, наприклад, «морський бій», «хрестики-нолики», «їстівне-неїстівне», складання конструктора. Також можна придбати дитині інтерактивні розмальовки. Слід чергувати спокійні ігри з активними, бо в цьому віці діти мають надзвичайно багато енергії, яку треба кудись витрачати.
- Музичні ігри можна поділити на два різновиди: спів і танці. Обидва типи розвивають творчі здібності дитини, а також допоможуть спрямувати енергію в правильне русло. Можна вдома влаштувати караоке, танцювальний батл, концерт із простими музичними інструментами (такими як барабан, сопілка, ксилофон).
- Групові заняття не тільки вкладають щось у мозок дошкільнят, а й розвивають їхню комунікабельність. Взаємодіючи в групах, діти вчаться соціальним навичкам, правильно себе поводити серед однолітків. Таке проведення часу може бути активним (змагання, естафети, перегони) та розумовим (вікторини, загадки, пазли), тож вибір досить великий. Але важливо знайти підхід до кожної дитини й уміти її зацікавити.
- Спортивні вправи в ігровій формі мають бути обов’язково включені в розпорядок дня. Спорт покращує настрій, оскільки під час фізичних навантажень продукуються такі нейромедіатори, як дофамін, окситоцин, ендорфін, що відповідають за відчуття радості та задоволення.
Ігри для дітей мають їх не напружувати, а, навпаки, розслаблювати. Це має бути приємне проведення часу. Дуже корисними є заняття на свіжому повітрі, адже кисень сприяє кращому кровообігу й підвищенню якості сну.
Гра — найкращий спосіб розвинути розумові, фізичні та соціальні навички дитини. Час, проведений разом із дитиною, є неоціненним, бо завдяки йому підвищується її довіра до батьків.