09 June 2023, 10:01:15

10 найпоширеніших помилок у догляді за волоссям

Красиве та доглянуте волосся — мрія кожної жінки. І тут не так важлива його довжина, скільки здоровий блиск. Але дуже часто у гонитві за ідеальним доглядом чимало жінок припускаються помилок, які можуть пошкодити волосся та призвести до серйозних проблем (наприклад, ламкості, посічених кінчиків, втрати природного блиску тощо). Саме тому ми оглянули 10 найпоширеніших помилок, знайомство з якими дозволить вам уникнути подальших проблем.

Неправильний вибір шампуню

Одна з найтиповіших помилок — використання шампуню, який не підходить конкретно для вашого типу волосся. Саме тому слід в першу чергу визначити до якого типу належить ваше волосся (жирне, сухе, нормальне), а вже потім підбирати засіб.

Перевантаження волосся різними засобами

Якщо ви любите використовувати різні стайлінгові засоби на кшталт лаків, піни, гелів, ви маєте бути готовими до того, що ваше волосся може стати ламким та втратити свій натуральний блиск. Варто за можливості обмежити використання таких засобів, а також надавати перевагу варіантам з натуральним складом.

Надмірне використання фенів та інших приладів

Потік гарячого повітря від використання фену, прасок та плойок може зашкодити вашому волоссю, оскільки такі дії призводять до його пересушування та надмірної ламкості. За можливості обмежте їх використання, а також не нехтуйте нанесенням спеціальних засобів термозахисту.

Грубе розчісування мокрого волосся

Насправді мокре волосся розчісувати не рекомендується. В такому стані воно більш вразливе, через що виникає проблема ламкості. Втім, якщо вам потрібно все ж таки розчісувати мокре волосся, рекомендується використовувати гребінці з рідкими зубчиками.

Недостатній рівень зволоження волосся

Варто розуміти, що волосся дуже потребує інтенсивного зволоження, особливо якщо воно належить до сухого або пошкодженого типу. У разі нестачі зволоження можуть з’являтися різні проблеми: ламкість, посічені кінчики тощо. Саме тому слід використовувати різні кондиціонери (після кожного миття волосся), а також маски (декілька разів на тиждень)

Неправильне харчування

Незбалансоване харчування та нестача поживних речовин можуть призвести до того, що волосся втратить свій блиск та силу. Саме тому варто урізноманітнити свій раціон та включити до його складу продукти, багаті на білки, корисні жири, вітаміни групи В, А, С, Е, а також мінерали (особливо цинк та залізо). Можна додатково вживати спеціальні мультивітамінні комплекси.

Часте фарбування волосся

Використання хімічних барвників з агресивним складом може призводити до пошкодження структури волосся. Краще за все обирати ті засоби, які не містять у своєму складі аміак та пероксид. Також варто обмежити частоту фарбування.

Недостатній захист від сонця

Ультрафіолетове випромінювання шкодить волоссю, змінюючи його структуру та викликаючи ламкість. Тому влітку варто використовувати спеціальні засоби для захисту волосся від сонця, а також носити капелюхи чи інші головні убори в період підвищеної сонячної активності.

Відмова від вживання спеціальних харчових добавок

Навіть збалансоване харчування не завжди здатне задовільнити потреби організму у поживних речовинах. Саме тому варто підтримувати своє самопочуття, вживаючи спеціальні БАДи. Наприклад, комплекс від випадіння волосся для жінок від RidgeCrest Herbals містить вітаміни групи В, здатні зміцнити волосся й оздоровити шкіру голови.

Неправильний догляд та миття волосся

Загалом волоссю дуже шкодить неправильно підібраний спосіб миття. Наприклад, категорично заборонено використовувати гарячу воду та грубо протирати пасма рушником. Натомість слід регулювати температуру води та використовувати м’який текстиль для сушки волосся.

Отже, в догляді за волоссям слід дотримуватись простих правил: використовувати лише підходящі засоби, правильно харчуватись, обмежити використання за можливості частоту фарбування та використання гарячих приладів (фену, плойки тощо). Втім слід пам’ятати, що кожна ситуація є унікальною, тому може потребувати індивідуального підходу. Якщо у вас є серйозні проблеми, не варто нехтувати візитом до трихолога. Він зможе оцінити стан справ та підібрати оптимальні засоби догляду саме для вашої ситуації.

Комментарии 0