Бути матірʼю — одиначкою завжди було нелегко, адже це важка ноша, з якою справляється далеко не кожна жінка. На жаль, наша держава не може захистити цю версту населення в достатній мірі, але певну допомогу запропонувати зобовʼязана. Для того, щоб розібратися в цьому питанні і зрозуміти на що може розраховувати матір-одиначка в 2021му році, давайте зʼясуємо деякі законодавчі нюанси.
Хто відноситься до статусу «матір-одиначка»?
Згідно законодавства, матірʼю -одиначкою вважається жінка, яка в графі свідоцтва по народження дитини не вказала імʼя батька, або він записаний лише з її слів, або ж вона з ним не контактує з деяких причин. Смерть батька також є підставою отримання цього статусу.
Дуже часто жінки після розлучення хибно вважають себе матерями-одиначками, претендуючи на допомогу держави — згідно закону, вони є матерями, що самостійно виховують дитину, не більше. Все на що вони можуть розраховувати — аліменти від батька дитини, соціальні виплати як малозабезпеченій родині (у випадку, якщо дохід сім»ї настільки малий, що підпадає під це поняття).
Коли матір-одиначка втрачає свій статус?
Позбавити жінку цього статусу держава може в декількох випадках:
- якщо жінка вийшла заміж і її чоловік усиновив\удочерив її дітей
- коли жінка веде спільне господарство з чоловіком, він добровільно бере на себе частину її витрат на дитину (при цьому перевіряється спільний дохід сім» ї)
- якщо дохід жінки дозволяє їй виховувати дитину без допомоги держави.
Хотілося б також зазначити, що шахрайство з боку матері-одиначки та будь -які маніпуляції законом з її боку караються законодавством — позбавленням волі або накладенням штрафів у великих розмірах.
На що може розраховувати матір-одиначка в 2021-му році?
Хотілося б порадувати матерів — одиначок хорошими новинами на майбутній рік, але, на жаль, для них мало що змінилося. Одинокі матері будуть отримувати допомогу в розмірі різниці між 100% прожиткового мінімумом та сукупним середньомісячним доходом сім»ї у розрахунку на одного члена сім» ї. До відома — прожитковий мінімум таки трохи збільшиться: у розрахунку на одну особу з січня 2021 року — 2189 грн, з 1 липня — 2294 грн, з 1 грудня — 2393 грн.
Звичайно ж, давати поради самотнім матерям щодо фінансового забезпечення сім»ї невдячна справа, але бувають такі ситуації, коли варто взяти кредит на карту або звернутись по допомогу у соціальну службу. Але не варто зловживати кредитуванням, жінка повинна навчитися розподіляти свої доходи та витрати без переплат.