Содержание:
Вагітність — період нових вражень, відчуттів, переоцінки власних поглядів, змін в організмі і думках, а також… знайомства з безмежним морем міфів. Деякі з них смішні, інші абсурдні, є безпечні, а є й такі, що можуть принести шкоду мамі чи малюку. І не всі міфи легко відділити від правди, тому вони продовжують своє життя.
Про небезпеку псевдодіагнозів
У нашому ТОП-3 міфів про вагітність на перше місце поставимо «Вагітність — це хвороба». Для багатьох жінок вагітність асоціюється з ліками, постійними оглядами і аналізами, лікарняною палатою, обмеженнями, дискомфортом. Частенько сприяють цьому самі ж лікарі, які саме так сприймають вагітних — як хворих, яких потрібно лікувати. Але вагітність — природний стан, який тільки в окремих випадках потребує додаткового втручання. Звісно, якщо до вагітності ви не вели здорового способу життя, то зараз саме той момент, коли варто почати: спорт, здорове харчування, відмова від шкідливих звичок. Але, що стосується різноманітного лікування «для профілактики» і ряду «хвороб» — тут потрібно бути обережними.
Наприклад «улюблений» гінекологами діагноз «гіпертонус матки» — зовсім не діагноз. Принаймні більшість провідних медиків розвинутих країн про нього не знають і, відповідно, не лікують. Нажаль, цих псевдодіагнозів дуже багато. Саме тому, відповідна підготовка майбутньої мами дуже важлива — професійний дільничий лікар, перевірені джерела інформації. Не менш важливими будуть курси для вагітних, адже саме там буде можливість поспілкуватися з різними спеціалістами і розвіяти всі свої страхи. Тому, обираючи курси зверніть увагу на те, хто вестиме лекції — їх освіту, досвід роботи. Якщо ви цінуєте свій час, то вам напевне підійде варіант онлайн курсу для вагітних від школи для мам «Стукіт серця» — шість лекторів з багаторічним досвідом роботи у своїх спеціальностях, унікальна, насичена програма із 20-ти відеолекцій, можливість задавати свої питання на вебінарі і це все у зручному для вас місці.
Їсти чи не їсти
Наступний пункт повʼязаний харчуванням. Практично кожна жінка, завагітнівши чує від мамів-бабусів-подруг, що їй тепер потрібно їсти за двох. Здавалося б, логічно, адже в організмі зростає нове життя і це потребує додаткової енергії. Але, все ж, це не так. Їсти для двох, а не за двох — ось, що важливо. Вагітній не потрібно і навіть шкідливо з'їдати додаткову дорослу порцію їжі.
За словами Американського конгресу акушерів і гінекологів, середньостатистична жінка з нормальною вагою до вагітності, потребує тільки в 300 додаткових калоріях в день, щоб сприяти зростанню її дитини. Така кількість калорій в склянці знежиреного молока і половині сендвіча. Жінка з нормальною вагою (до вагітності) повинна набрати приблизно 10-15 кг під час, і менше — якщо її вага надмірна.
Якщо ж їсти за двох, то проблеми з зайвою вагою практично не уникнути. І коли ми говоримо про шкоду зайвої ваги, то маємо на увазі не вплив на зовнішній вигляд, а на здоровʼя жінки, та й дитини. Переїдання під час вагітності може бути шкідливішим ніж недоїдання. Тому не варто нехтувати темою харчування під час вагітності і, якщо ви знаєте, що ваш раціон далекий від ідеального — зробити крок на зустріч до здорової їжі.
Вітамінів забагато не буває. Чи буває?
Третій міф із нашого списку — вітамінчики. Якщо їсти багато не варто, значить потрібно компенсовувати додатковими вітамінами в таблетках. Адже одна пігулка може вмістити чи не всі відомі вітаміни і мікроелементи. Про це говорять у рекламі по ТВ, їх радять лікарі і подруги… «Вітамінна вагітність» сьогодні вважається нормою. Але у випадку синтетичних вітамінів упускається декілька важливих моментів. Так, наприклад, не всі вітаміни чи мікроелементи засвоюються, якщо їх вживати разом. Кальцій і залізо вживати в одній пігулці марно — не буде користі від жодного. До того ж, звідки вам відомо, чого саме бракує саме вашому організму? Гіпервітаміноз може бути небезпечнішим від гіповітамінозу. А як же дитина і її потреби? Вирішення — здорове, збалансоване і різноманітне харчування, багате овочами і фруктами і ваш організм сам візьме все, що потрібно для двох.
Більше цікавої і корисної інформації про вагітність, пологи, догляд і виховання діток можна на сайті «Стукіт серця». Крім того, там ви знайдете унікальний розділ із авторськими рецептами для здорового і корисного харчування. Насолоджуйтеся своєю вагітністю, а пошук і перевірку інформації залиште нам!