Сумна статистика свідчить, що понад 80% жінок страждають від такого захворювання як мастопатія. Причому, з кожним роком це захворювання тільки «молодшає».
Що таке мастопатія?
Нагадаємо, що мастопатія — це фіброзно-кістозні порушення в молочній залозі, викликані гормональним дисбалансом. Мастопатія може мати
- легку форму (коли в грудях є фіброз і груди хвороблива, але не часто)
- середню форму (коли в тілі грудей утворилися кісти, біль періодична)
- і важку форму (коли крім кісти зʼявилося і запалення лімфовузлів, біль носить постійний характер).
Залежно від форми захворювання призначається лікування. Однак, помилково вважати, що раз це захворювання викликається гормональним дисбалансом, то і лікувати його потрібно тільки гормонами. На сьогоднішній день існує маса лікарських препаратів, причому розроблених на природній основі, які допомагають зцілитися. Одним з них, наприклад, є гомеопатичний препарат Мастодинон. Він прекрасно видаляє всі симптоми мастопатії:
- хворобливість грудей
- набухання грудей
- винекненя фіброзних вузлів, кіст
- запальні процеси в лімфовузлах, молочних протоках.
Шарик в груди. О чем говорят уплотнения молочной железы?
Однак, лікування не можна проводити, покладаючись тільки на ліки. Для того, щоб перемогти недугу, жінці необхідно кардинально поміняти свій спосіб життя: позбутися від шкідливих звичок, зайнятися спортом, налагодити правильний режим харчування, багато пити води, постаратися очистити організм на клітинному рівні.
Вагітність і мастопатія
Під час вагітності в організмі жінки починає активно вироблятися гормон прогестерон, якраз його нестача і провокувала розвиток хвороби, отже, тепер все має змінитися на краще. Однак, не слід очікувати блискавичного результату. Для відновлення гормонально фону необхідно час, приблизно рік-півтора. Періоду вагітності та годування груддю (не менше одного року!) повинно вистачити для того, щоб забути про мастопатію.
Зауважимо, прийом всіх лікарських препаратів, включаючи Мастодинон в період планування і після зачаття слід скасувати. Довіртеся природі, вона подбає про вас в кращому вигляді!
До слова, на процес заплідненя і виношування дитини мастопатія ніяк не впливає.
Гиполгалактия (недостааточная выработка грудного молока): проявления и как с ними бороться
Чим зарадити при мастопатії під час вагітності?
- Носіть тільки зручний бюстгальтер з бавовняної тканини. Груди ні в якому разі не можна притискати, стискувати.
- Відмовтеся від куріння, алкоголю та інших шкідливих звичок.
- Почніть вести більш активний спосіб життя, більше рухатися.
- Уникайте прямих сонячних променів, соляріїв.
- Виключіть відвідування лазень і саун.
- Займіться плаванням, воно відмінно допомагає підтримці хорошої форми, сприяє циркуляції крові, відтоку лімфи і т. Д.
- Як можна більше часу проводите на свіжому повітрі.
- Нормалізує свій сон і режим дня. Вагітна жінка повинна спати не менше восьми годин на день. В ідеалі лягати спати слід о девʼятій вечора, а вставати о пʼятій ранку.
- І найголовніше — уникайте стресових ситуацій. Доведено, що саме стреси в 90% випадків стають причиною гормонального дисбалансу, а, отже, і мастопатії.