23 January 2024, 17:22:17

Риба для суші – користь у кожному шматочку

Суші Київ доставка додому – можливість замовити в БагатоЛосося щось неймовірно смачне та корисне. Обожнюєте рибу? Тоді ви зірвали джекпот, адже це один із основних компонентів японської страви. Для виготовлення суші використовують різноманітні види риби, залежно від регіону, вибору кухаря і смакових уподобань клієнтів. Ось кілька типових компонентів, які часто додають до цієї страви:

 1. Сьомга – є одним із найпопулярніших видів риби для суші. Вона має ніжний смак та соковите м'ясо. Сьомга може бути використана у вигляді сирих шматочків (нігірі), чи в маринованому виді в макі чи сашимі.
 2. Тунець – інший популярний компонент. Він подається в різних видах. Виділяють магуро (червоний тунець), чу-торо (найжирніша частина тунця) та інші. Тунець може бути використаний для нігірі, макі та сашимі.
 3. Ікра лосося – має насичений смак та характерний колір, використовується для оформлення страви та додає їй приємного присмаку.
 4. Хамачі (японський жовтий хвостатий хек) – риба, яка має м'ясо світло-жовтого кольору з тендітною текстурою. Вона використовується для нігірі та макі.
 5. Ебі (креветка) – її часто додають в суші та до складу ролів. Цікаво, та креветки не завжди подають вареними, іноді вони використовуються в сирому вигляді.
 6. Унагі (вугор) – має солодкуватий смак та хрустку шкірку. Часто використовується в ролах.
 7. Камбала (галібут) – має ніжне м’ясо та приємний смак.

Чому сьомгу додають до суші?

Сьомга є одним із компонентів, які ви часто бачите в складі суші/ролів. Додають її до японської їжі з різних причин:

 1. Смак – ніжний та багатий смак, приємно поєднується з рисом та іншими інгредієнтами. Сьомга може бути подана в сирому вигляді чи оброблена одним із популярних способів (маринована або запечена), що дозволяє урізноманітнити смакові враження.
 2. Текстура – м’ясо риби має ніжну текстуру, що робить його приємним для споживання. Колір та консистенція сьомги додають готовій страві естетичності.
 3. Популярність – сьомга одна з найпопулярніших риб для суші в багатьох країнах. Її смак і текстура ідеальні для різних видів суші – нігірі, сашимі, макі тощо.
 4. Різноманітність приготування дозволяє шеф-кухарям створювати різноманітні смакові комбінації.
 5. Багатофункціональність – сьомга може бути використана як самостійний інгредієнт або в поєднанні з іншими компонентами, такими як авокадо, огірок, кунжут чи сир, для створення різних видів суші.

Не варто забувати й про те, що сьомга є надзвичайно корисною. Вона багата на жирні кислоти. Це одне з кращих джерел Омега–3, зокрема ейкозапентаєнової кислоти (EPA) і докозагексаєнової кислоти (DHA). Вони важливі для здоров'я серця і мають протизапальний ефект. Регулярне вживання сьомги мінімізує ризик розвитку його хвороб. Жирні ж кислоти сприяють зниженню кров'яного тиску й рівня тригліцеридів та поліпшують еластичність артерій.

Риба корисна для мозку та нервової системи, зокрема в період вагітності та раннього дитинства. Вона містить вітаміни та мінерали, в тому числі вітаміни B-комплексу – В12, який важливий для нормального функціонування нервової системи й продукування кров'яних клітин. Також сьомга багата на вітаміни D і E, селен та залізо. Її споживання допомагає підтримувати здоров'я шкіри, зменшує сухість і подразнення. Вона має позитивний вплив на настрій і зменшує ризик розвитку депресії та тривожності.

Якщо їсти сьомгу, то можна покращити зір та отримати джерело, важливе для побудови й регенерації тканин організму. Риба – частина збалансованої дієти. Суші – страва, що ідеально вписується в здорове меню.

Комментарии 0