Не секрет, що дуже часто вагітність супроводжується різними неприємними «сюрпризами» у вигляді нудоти, блювоти, набряклості, болю в спині і поясниці і т. п. Однак, вони ні в якому разі не повинні затьмарювати радість від майбутнього материнства, так як всі ці явища швидкоплинні і проходять. Насправді, для того, щоб вони додавали якомога менше клопоту, доведеться трохи попрацювати. Як? Давайте дізнаємося.
Що таке ранній токсикоз?
Мабуть, найбільш неприємностей завдає ранній токсикоз — стан вагітної жінки, при якому її організм піддається отруєнню шкідливими речовинами, які виробляються в результаті розвитку плода. Через це страждає і обмін речовин, функції центральної нервової системи, судинні розлади.
Триває ранній токсикоз приблизно до двадцятого тижня вагітності, проте, після 10-13 тижня він вже починає йти на спад. При цьому, чим раніше починаються перші симптоми, тим гостріше протікає нездужання.
3 стадії токсикозу
- 1-я стадія.
Вона характеризується тим, що блювота відвідує майбутню маму менше 5 разів на день, і стан вагітної при цьому не викликає ніяких побоювань. - 2-я стадія.
Блювота може бути більше 10 разів на день, самопочуття вагітної при цьому погане, може виникнути критична втрата ваги. - 3-тя стадія.
Блювота зʼявляється більше 25 разів на день, жінка не може нічого ні їсти, ні пити. Через це може розвинутися зневоднення, втрата свідомості, коматозний стан.
Зачем нужно пить витамин Е при беременности?
Допускати 3-ю стадію токсикозу ніяк не можна, тому жінці необхідно вчасно звертатися за медичною допомогою, отримувати харчування за допомогою крапельниць, не допускати критичної втрати ваги, зневоднення.
Основні симптоми раннього токсикозу
- Нудота. При цьому її наявність зовсім не обовʼязкова, але вона також може супроводжувати вагітну цілодобово і безперервно.
- Блювота. Це незмінний атрибут токсикозу і на додаток до всього — дуже небезпечний. Блювота свідчить про те, що в організмі йде потужний процес отруєння, тобто, йому потрібна допомога ззовні.
- Підвищене слиновиділення (птиалізм). Воно безпосередньо повʼязане з позивами до блювоті, нудотою, тому є вірним супутником.
- Дерматоз. В результаті частої блювоти і нестачі рідини в організмі розвивається сухість шкіри, яка переростає в дерматоз. При цьому виникає свербіж не тільки на самій шкірі, але і на слизових оболонках, що може привести до загострення молочниці, наприклад.
- Бронхіальна астма вагітних. Зʼявляється вона, як правило, виключно під час вагітності, і протікає в дуже важкій формі. Основні її відмітні риси — задушливий сухий кашель.
Беременность и роды: что нужно знать при выборе роддома. Платные или бесплатные роды?
Причини появи раннього токсикозу
Достовірно причини появи раннього токсикозу у вагітних жінок до цих пір не встановлені. Однак, безсумнівним є той факт, що це патологічна реакція організму на плід.
Погіршити ситуацію може і ряд інших чинників:
- наявність хронічних захворювань органів травлення
- незбалансоване харчування
- хронічне недосипання
- куріння та інші шкідливі звички
- перевтома і т. п.
Як полегшити протікання раннього токсикозу у вагітних?
Запобігти появі токсикозу на ранніх термінах може допомогти планування вагітності. Завчасне лікування всіх хронічних захворювань сприяє гарному травленню і обміну речовин під час вагітності.
- При перших ознаках токсикозу слід перейти на дробове, але часте харчування. Їжте маленькими порціями і ні в якому разі не переїдайте!
- Їжа повинна бути теплою, а не холодною або гарячою. Їжте тільки те, що не викликає нудоту, не дратує нюх. Дуже гарно якщо це сирі овочі і фрукти.
- Уникайте гострих і солоних страв, не зловживайте солодкою їжею.
- Обовʼязково стежте за тим, щоб протягом дня в організм надходило багато рідини, особливо води.
Фото беременных с маленьким животом на ранних сроках
Якщо блювота переслідує вас занадто часто, доставляє масу проблем із самопочуттям і найголовніше — ви багато втрачаєте у вазі через неї — це привід негайно звернутися до лікаря!