28 October 2021, 18:02:29

Тромбофілія – симптоми цієї хвороби та причини виникнення

Тромбофілія – це небезпечне захворювання, яке вражає кровоносну систему. Під час нього порушується процес гемостазу й починають утворюватися згустки крові – тромби. 

Так як під час цієї хвороби унеможливлюється нормальний потік крові, при відсутності лікування у хворих збільшується ризик летального випадку через такі ускладнення як:

 1. Інфаркт;
 2. Інсульт;
 3. Венозна недостатність.

Н2 Чому з’являється тромбофілія?

Тромбофілія може бути успадкованою. Тобто, якщо один з батьків мав ваду згортання крові, то цілком вірогідно, що дитина буде теж підвладна цій проблемі.

Крім того, тромбофілія – це захворювання, яке спроможне стати набутим впродовж життя. Багато факторів можуть погіршувати можливість згортання крові. До них відносять:

 • Екологію. З часом від впливу нечистої питної води та повітря, забрудненого довкілля організм людини починає втрачати імунний захист, що призводить до посилення захворюваності та появи патологій.
 • Швидке старіння. Якщо не позбуватися шкідливих звичок та неправильно харчуватися, тіло швидко втрачає свою силу та здатність опиратися хворобам.
 • Вік. Тромбофілія може початися у будь-кого незалежно від дати народження. Діти вразливі через недостатню сформованість фібринолітичної активності та малу кількість антикогуалянтів, підлітки - через катетеризацію верхньої порожнистої вени, а дорослі – через усе вище згадане.

Також прояви тромбовидної патології можуть з’явитися як наслідок проблем, які пов’язані з кровоносною системою, наприклад:

 1. Уповільнене згортання крові;
 2. Вади серця;
 3. Аномальна будова судин;
 4. Онкологічні захворювання;
 5. Мутація генів;
 6. Тромбоцитоз.

Н2 Які симптоми цієї хвороби?

Зазвичай тромбофілію на ранніх стадіях важко самостійно визначити, бо її ознаки проявляються поступово. До перших симптомів можна віднести біль на місці ураження, вже з часом з’являється місцева набряклість, яка постійно росте.

Важливо пам’ятати, що симптоми також залежать від локалізації тромбу:

 • Легені – задишка, болі в грудині, відчуття розпирання;
 • Артерії – коронарна недостатність, ішемічний інсульт;
 • Вени – тяжкість, трофічні зміни шкіри;
 • Мезентеріальні судини – гострий біль в кишечнику, діарея, нудота;
 • Печінкові вени – сильний біль в епігастральній зоні, набряки ніг.

Якщо запустити тромбофілію, може розвинутися гангрена ніг та некроз тканин. ТОму варто періодично робити повне обстеження організму.

Пам’ятайте, що тромбофілія дуже небезпечна для серця, тому варто піклуватися про своє здоров’я та проходити регулярні обстеження. Медсервіс «Medialt» має прекрасних лікарів-кардіологів, які можуть провести з Вами належні консультації та уберегти Вас від передчасної смерті.

Комментарии 0