29 September 2022, 16:25:12

Хрестики та ланцюжки на хрещення дитини

Народження дитини – справжнє диво! А незабаром настане і таїнство хрещення, що допоможе юній душі отримати захист та підтримку на все життя. Нині церква не вимагає суворого дотримування всіх старовинних обрядів, та більшість батьків все ж вважає за краще приєднати дитину до віруючої сім’ї.

Один з найважливіших елементів очікуваної події – православний хрестик. Їх дуже багато на вітринах магазинів, і в той же час багато хто вважає, що можна носити лише просту символічну прикрасу. Як вчинити правильно?

Достатньо всього лиш довіритися поклику серця. Маючи бажання подарувати золотий хрестик для дитини, слід дотриматися тільки кількох правил, турбуючись насамперед про безпеку своєї крихітки як у духовному сенсі, так і в звичній реальності.

Як обрати хрестик для хрещення

Хоча вважається, що це особиста річ, яку носять близько до тіла, не існує жодних перепон, щоб обрати той хрестик, який подобається. За традицією його часто дарує хтось із хрещених батьків, беручи на себе духовну турботу про юного віруючого. При виборі важливого подарунка беруть до уваги особливості дитячих ювелірних виробів:

 • хрестик повинен бути невеликим, довжиною до 2 см,
 • вага релігійного символу зазвичай становить близько 1,5 г,
 • варто купити дитячий золотий хрестик, який має чотири, шість або вісім кінців, відповідно до різних релігійних трактувань,
 • потрібно, щоб краї прикраси залишалися гладенькими, не зачіплювалися за одяг і волосся, не травмували,
 • матеріалом може бути золото 585 проби (червоне або біле) чи срібло 925 проби,
 • поверхня виробу зі срібла може бути позолочена або покрита захисним шаром родіювання,
 • на хрестику розміщується розп’яття, а з внутрішнього боку – напис «Спаси і Збережи».

Звісно, вироби з простих матеріалів, наприклад дерева, теж можна використовувати, але саме хрестик з коштовного металу стане символом тієї цінності, що несе віра. Для маленьких дітей не так принципово, як виглядає прикраса, а от для трохи старших вже чітко розрізняють моделі для хлопчиків та дівчаток. Адже хрестик дозволяється замінити, головне, щоб він був освячений в церкві.

Там же продаються і канонічні вироби зі срібла, однак жоден священник не буде проти того, щоб прочитати молитву над хрестиком, що був придбаний деінде. Наприклад, це може бути стильний дизайн з вітрин, які пропонує ювелірний інтернет магазин «Золотий Стандарт» https://zolotoy-standart.com.ua/ua/. Для сина стане у нагоді хрестик з ефектом старовинного чорніння, а доньці пасуватимуть невеликі фіаніти в кутиках виробу.

Дитячі ланцюжки для хрещення

Хрестик не можна носити сам по собі, тож ланцюжок виступає невід’ємною складовою важливого обряду. Хтось може заперечити, що ювелірний шнур теж добре справляється з завданням, але це далеко не така довговічна річ. До того ж ланцюжок буде помітним під одягом та контактуватиме зі шкірою. Крім хрестика на ньому можна носити ще й ладанку.

 1. Найголовніше правило – підвіска, тобто у даному випадку хрестик, та ланцюжок повинні бути з однакового металу, обидва або золоті, або срібні. Допускається лише поєднання кольорових сплавів золота.
 2. Вага хрестика має значення, адже в нормі вона становить половину ваги ланцюжка. Це важливо для того, щоб дрібні ланки витримали навантаження.
 3. Також варто звернути увагу на плетіння ланцюжка. Не всі підходять для того, щоб на них носили підвіски та хрести. Найкраще зарекомендувало себе якірне, панцирне та змійка.
 4. Золоті ланцюжки для дітей оснащуються застібкою карабін, а якщо вони дуже тонкі, то шпрингельним замком. Обидва варіанта досить надійні.
 5. Не слід обирати занадто довгий ланцюжок, який ризикує заплутатися чи порватися. Дитині має бути комфортно з прикрасою на шиї.

За можливості краще придбати комплект – хрестик та ланцюжок. Ювелірні вироби для обряду хрещення поєднують духовний зміст та прагнення до істинної краси. Це вклад в майбутнє дитини, що стане першою сходинкою на шляху сходження до життєвих успіхів та душевного спокою.

Комментарии 0