23 January 2023, 22:32:46

Як почистити кеди Converse?

Відразу слід зазначити, що прання будь-якого взуття у пральній машинці не рекомендується. На сьогодні існують спеціальні взуттєві хімчистки, де ваше взуття обігріють і очищують, однак за це потрібно заплатити, що багато людей не бажають робити.

Тому ми розмістили деякі рекомендації щодо чистки кед Converse (https://www.converse.one) з тканини.

Як почистити кеди Converse із тканини?

Якщо ви не лазили по болотах Полісся та чорноземним полям України у своїх кедах, а просто місили курний міський асфальт, то найпростіший (і до речі, найдавніший) спосіб відчистити кеди від пилу та невеликих забруднень, це щітка середньої жорсткості та струни проточної води. Врубаємо воду, підносимо кед під струмінь, орудуємо щіткою у різних напрямках. 

Другий варіант — це коли болота, поля або щось типу того все ж були вами відвідані, або ви просто пропустили момент, коли міг врятувати перший варіант. Розшнуровуємо кеди, вибираємо на пральній машині програму «спортивне взуття», якщо таке не знайшлося, то будь-яке нетривале прання теж піде, засинаємо порошок, встановлюємо температуру на «холодна вода» (це не 30 градусів і не 40! це така сніжинка, хто не в курсі), якщо є мішок для прання, то кладемо кеди в нього, якщо ні-просто в пральну машину, натискаємо пуск і чекаємо. Якщо кеди білі, то після того, як машина відпрала, беремо їх і промиваємо додатково дощем у ванній холодною водою протягом 3 хв, щоб виключити наявність залишків порошку. Устілка в класиці Converse вклеєна точково, тому швидше за все після першого прання вона відійде в області пʼяти, цю область при сушінні потрібно підняти, вилити воду з кеда і осушити. На батареї не сушимо, на відкритому сонці теж. Шнурки, до речі, теж у пральну закинути разом з кедами треба було.

З приводу шнурків-якщо не відпралися в пральні, то можна додатково розімʼятися з ними під тим же струменем холодної води з милом, або купити нові. Лайфхаки які працюють: шнурки в класичних моделях кед Converse синтетичні, тому їх можна легко відчистити наступним чином, беремо вологу серветку (таку типу, як попи дітям витирають), складаємо її пару разів і обтискаємо їй шнурок так, щоб виділилася та гидота рідка ній є, і протягуємо по всій довжині шнурка кілька разів, розтягуючи шнурок. Перевірено. Працює. Легко стирає навіть кров. Але стосується тільки оригінального синтетичного шнурка Converse, з Chuck 70 не прокотить, там шнурок бавовняний.

Підошва — відпрацьовується в пральній до ідеально білої, однак, припустимо, ви не хочете прати кеди, наприклад чіпанули десь гумку, тоді є 2 варіанти (Важливо! Не застосовувати для Chuck 70, змиєте або зітрете глянець з підошви):

  • беремо шматок тканини і будь-який розчинник (646, уайт-спірит, рідина для зняття лаку) протираємо гуму, не зачіпаючи тканину! (Може знебарвитися).
  • беремо таку гумову щітку для нубука, ножем або ножицями зрізаємо ці вусики, і гладкою частиною гуми трьом місце забруднення підошви. Так само можна очистити практично будь-які забруднення і з тканини, щільно тримаємо кед і стираємо бруд з тканини, як пранням.

Неперевірені лайфхаки типу почистити кеди зубною пастою і т. д. рекомендувати не станемо, все на ваш страх та ризик. Одне можна сказати напевно-коричневе господарське мило однозначно зіпсує ваші білі кеди Converse. Різні відбілювачі із хлором швидше за все зруйнують ваші кеди.

У сучасному світі є безліч засобів догляду за взуттям, які можна і потрібно придбати в спеціалізованих магазинах (в острові чистоти, до речі теж непоганий вибір). Чистяча піна для взуття непогано проявила себе в польових умовах. Варто відзначити, що прозоре водовідштовхувальне просочення у вигляді аерозолю не тільки покращить ваш настрій, продовжить життя вашим кедам Converse, але й дозволить зберегти ваші ноги в сухості та комфорті у будь-яку пору року, обробляти їй можна як шкіряні моделі, так і тканинні.

Як почистити кеди Converse зі шкіри, замші чи нубука?

Для нубука та замші використовуємо вищезгадану щітку за її прямим призначенням (обрізання «вусиків» залишається на ваш розсуд). Підошву чистимо так само, як і у випадку з тканинними моделями. Що стосується моделей з гладкої шкіри, то тут догляд практично не потрібний, достатньо протерти пил вологою серветкою або спеціальною губкою. Що стосується кремів та іншого, у класичних моделях шкіра дуже гарної якості і можна сміливо сказати, що ніякий крем їй не потрібен, принаймні у весняно-літній період.

Комментарии 0